Ana Sayfa > Haberler

Türkiye'de uçakta elektronik sigara içmenin cezası


Elektronik sigara cezaları

Elektronik sigara ile ilgili haberler malumunuz, bitmek bilmez. Ezici çoğunluğu da negatiftir, esigara hakkında neredeyse herkes peşin yargılıdır.

Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sami Aksoy, yeni bir yönetmeliğe ek yapılarak hayata geçirilen uçakta elektronik sigara içmenin cezası hakkında, “Uçakta sigara içmenin para cezası bin 500 TL’ye çıkartıldı. Yeni yönetmelikte, ayrıca, bu maddeye ‘uçak içerisinde duman çıkartan cihaz ve mamuller’ denilerek elektronik sigaralar da eklendi" dedi.


Daha fazla oku »

Elektronik sigara likiti operasyonu: Farklı bir bakış açısı

Elektronik sigara likiti operasyonu

Yakın geçmişte elektronik sigara ile ilgili ülkemizde ne olmuş diye Google araması yaparken karşıma elektronik sigara likiti operasyonu ile ilgili bu haber çıktı ve ister istemez düşünmeye başladım. Çünkü, ve maalesef, birçok alanda olduğu gibi bu alanda da kendimize hiç faydalı işler yapmıyoruz. Olay şöyle: İki Kimya Bölümü öğrencisi üniversite laboratuvarında elektronik sigara likiti üretip satıyorlar diye yakalanıyor ve aleyhlerinde suç duyurusunda bulunuluyor.


Daha fazla oku »

Yeni Zelanda: Elektronik Sigara Yasal Olacak

Yeni Zelanda'da elektronik sigara yasallaşıyor.

Makale yine İngilizce ama yapacak bir şey yok, elektronik sigara ile ilgili ne haber varsa yurtdışında. Hikayenin özü çok güzel: Yeni Zelanda esigaranın tamamen yasal olacağını beyan etti. Umarız başka devletler de feyz alır.

Daha fazla oku »

#saltbae Nusret ve Elektronik Sigara

Nusret artık elektronik sigara dünyasında da tanınıyor. İngilizce ama diyor ki "Fitilleri yeni değiştirdiğiniz damlatmalıya son ayarları verirken" - çok doğru çok :)

saltbae Nusret elektronik sigara dünyasında

Daha fazla oku »

Yeni Zelandalı doktordan elektronik sigara hakkında net ifadeler

Video İngilizce ama özü çok güzel; Yeni Zelandalı Dr. John Cameron etkili ve espritüel bir yaklaşımla elektronik sigara ile ilgili harika tespitlerde bulunuyor.

Daha fazla oku »

Kanser yapan nikotin değil, katran ve karbonmonoksit

Elektronik sigara katran ve karbonmonoksit içermez; bu maddeler kansere yol açan en önemli maddelerdendir ve sigara dumanında bolca bulunur.

Elektronik sigara ve katran (zift) & karbonmonoksit konusu

Daha fazla oku »

Elektronik sigara ile sigarayı bırakmanın mantığı

Elektronik sigara ile sigarayı bırakabilirsiniz

Elektronik sigara mantık olarak aslında çok basit bir sistem. Basit ama inanılmaz etkili. Dünyada hiç abartısız milyonlarca kişi var elektronik sigara ile sigarayı bırakan. Esigara teknolojisi sigarayı bıraktırmak açısından da çok başarılı, sigarayı bırakıktan sonra bir daha başlamamak için de bir o kadar başarılı. Bunun iki mantıksal dayanağı bulunmaktadır:

Daha fazla oku »

Nature Bilim Dergisindeki Elektronik Sigara Makaleleri


Nature dünyanın en atıfta bulunulan ve en saygın bilimsel kurumlarından biridir. 19. yüzyılın ortalarından bugüne dek aralıksız gelmişlerdir.

Daha fazla oku »

Dil Yorgunluğu (Vaper's Tongue): Nedir ve nasıl başa çıkılır?

Elektronik sigara dili yorabilir

Elektronik sigara dünyasının olmazsa olmazı, dilin zaman zaman elikitlere duyarsızlaşmasıdır.

Daha fazla oku »

Sigara Strese İyi Gelmez

Sigara içmek ile stres arasındaki ilişki uzun zamandır tartışma konusu olmuştur. Sigara içen yetişkinler, sigaranın rahatlamalarına yardımcı olduğunu söyleseler de; paradoksal bir biçimde sigara içmeyen kişilere göre biraz daha fazla stresli olduklarını belirtmektedirler. Stres ve sigara içimi arasındaki pozitif bağlantı, sigara içen ergenlerde de görülmektedir. Sigarayı bırakan kişilerin, stres düzeylerinde azalmalar meydana gelmektedir. Bilimsel sonuçlar sigara bağımlılığın stresi arttırdığını göstermesine rağmen, neden sigara içenler sigaranın streslerini azalttığını söylemektedir?

Daha fazla oku »

Paranızı Boşa Harcamayın

Elektronik sigara kullanımına insanları yönelten en büyük etkenlerden biride sigaranın artık çok maliyetli bir alışkanlık haline dönüşmesi. Elektronik sigara ve normal sigara fiyatları karşılaştırıldığında açıkça görülüyor ki elektronik sigara ve likiti hem sağlıksal, hem finansal açılardan normal sigaraya göre çok daha üstündür. Elektronik sigara kullanmaya başlayarak sigaranın maddi zorluklarından kurtulabilirsiniz.

Daha fazla oku »

Sigaradan Kurtulmak İmkansız Değildir

Sigarayı bırakma aslında düşündüğünüz kadar zor değil. Sigara tiryakileri genellikle sigarasız bir yaşamı düşünemiyor. Ancak, sigarayı bırakmanın mümkün olduğunu ve sigarayı bırakarak yaşadığınız birçok sorundan kurtulabileceğinizi bilmelisiniz. Daha önceden birkaç kez sigarayı bırakmayı deneyip başarılı olamadıysanız, inancınızı yitirmeyin. En azından daha önceki denemeleriniz sizin önemli bir deneyim kazanmanızı sağlamıştır. Elektronik sigara size sigarayı bırakma konusunda yardımcı olacaktır.

Daha fazla oku »

Nikotin Yoksunluğuna Genel Bakış

Sonunda sigarayı bırakmaya karar verdiğimizde, aklımızdaki ilk şeylerden biri, nikotin yoksunluğu nasıl başa çıkacağımızdır. Bunun için iyi bir neden var – nikotin dünyadaki en çok bağımlılık yapan maddelerden biridir. Kokain ve eroinden bile daha fazla! Kimyasal bağımlılığından da ötesinde, psikolojik bağımlılık vardır. Bunun nedeni, edindiğimiz streste sigarayı bir (sahte) rahatlatıcı olarak alma alışkanlığımızdır.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Yorumları: Joyetech eGo-T

Elektronik sigara piyasasında bulunan onlarca ürün hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız açısından, ürünler hakkında kullanıcı yorumlarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Elektronik sigara Piyasasında bazı markalar ön plana çıkıyor. Joyetech’de bunların en başında. Joyetech eGo T başlangıç seti İtalyan Infinity markası adı altında uygun fiyata size başlangıç için en ideal elektronik sigara kullanımını sağlıyor.Bu elektronik sigara setini kullanan müşterilerimizin yorumlarını sizlerle paylaşmak istedik.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Yorumları: Janty eGo C VV

Elektronik sigara piyasasında bulunan onlarca ürün hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız açısından, ürünler hakkında kullanıcı yorumlarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Elektronik sigara teknolojisi geliştikçe ve kullanımı arttıkça modeller artmakta. Janty eGo C – VV ise kalitesi, performansı ve değişken voltajlı özelliği ile çok önde gelen ürünlerden biri. Bu yazımızda Janty Ego C VV modeli elektronik sigara hakkındaki kullanıcı yorumlarını bulabilirsiniz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Yorumları: Janty Neo Klasik

Elektronik sigara piyasasında artık onlarca farklı ürün var. Ancak bazı elektronik sigara modelleri var ki adı üstünde klasik. Janty Neo Klasik elektronik sigara bunların en başında geliyor. Sizlere daha iyi ve tarafsız bilgileri sunmak adına kullanıcı yorumlarını paylaşmaya devam ediyoruz. Bu elektronik sigara modelini efsane yapan özellikleri ise kullanıcı yorumları ile daha iyi anlayabilirsiniz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Yorumları: Delirium Luna

Elektronik sigara piyasasında bulunan onlarca ürün hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız açısından, ürünler hakkında kullanıcı yorumlarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Elektronik sigara teknolojisi geliştikçe ve kullanımı arttıkça modeller artmakta. Değiştirilebilir başlıklı elektronik sigara modelleri ise yeni bir alternatif sunuyor. Delirium Luna ise kalitesi ve uygun fiyatı ile değiştirilebilir başlıklı ürünler arasında ön planda.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Yorumları: Delirium 69 – eVod BCC

Elektronik sigara piyasasında bulunan onlarca ürün hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız açısından, ürünler hakkında kullanıcı yorumlarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Elektronik sigara teknolojisi geliştikçe ve kullanımı arttıkça modeller artmakta. Delirium 69 ise kalitesi ve performansı ile çok önde gelen ürünlerden biri. Bu yazımızda Delirium 69 modeli elektronik sigara hakkındaki kullanıcı yorumlarını bulabilirsiniz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Yorumları: Delirium TM

Elektronik sigara teknolojisi geliştikçe ve kullanımı arttıkça modeller artmakta. Elektronik sigara piyasasında bulunan onlarca ürün hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız açısından, ürünler hakkında kullanıcı yorumlarını sizlerle paylaşıyoruz. Bu yazımızda Delirium Tm modeli elektronik sigara hakkındaki kullanıcı yorumlarını bulabilirsiniz.

Daha fazla oku »

Sigara Strese Neden Olur mu?

Sigara içmek ile stres arasındaki ilişki uzun zamandır tartışma konusu olmuştur. Sigara içen yetişkinler, sigaranın rahatlamalarına yardımcı olduğunu söyleseler de; paradoksal bir biçimde sigara içmeyen kişilere göre biraz daha fazla stresli olduklarını belirtmektedirler. Stres ve sigara içimi arasındaki pozitif bağlantı, sigara içen ergenlerde de görülmektedir. Sigarayı bırakan kişilerin, stres düzeylerinde azalmalar meydana gelmektedir. Bilimsel sonuçlar sigara bağımlılığın stresi arttırdığını göstermesine rağmen, neden sigara içenler sigaranın streslerini azalttığını söylemektedir?

Daha fazla oku »

Mentollü Sigara Yasağı

AB Sağlık Bakanları'nın ve Halk Sağlığı Komitesinin almış olduğu karar, AB Parlamentosu'nun 10 Eylül 2013 günü Strazburg'da yapılacak toplantısında oylandı. Avrupa Birliği Sağlık Bakanları, Lüksemburg'da İrlanda Sağlık Bakanı James Railly başkanlığında yaptıkları toplantıda, mentollü sigaraların yasaklanmasını kararlaştırdı. Toplantıdan sonra Temmuz ayı içinde biraraya gelen AB Halk Sağlığı Komitesi de mentollü sigaraların yasaklanmasında görüş birliğine vardı.

Daha fazla oku »

Sigarayı Bırakmak Hiç Zor Değil

Sigarayı bırakma aslında düşündüğünüz kadar zor değil. Sigara tiryakileri genellikle sigarasız bir yaşamı düşünemiyor. Ancak, sigarayı bırakmanın mümkün olduğunu ve sigarayı bırakarak yaşadığınız birçok sorundan kurtulabileceğinizi bilmelisiniz. Daha önceden birkaç kez sigarayı bırakmayı deneyip başarılı olamadıysanız, inancınızı yitirmeyin. En azından daha önceki denemeleriniz sizin önemli bir deneyim kazanmanızı sağlamıştır. Elektronik sigara size sigarayı bırakma konusunda yardımcı olacaktır.

Daha fazla oku »

Sigara Krizi

Sonunda sigarayı bırakmaya karar verdiğimizde, aklımızdaki ilk şeylerden biri, sigara krizleriyle nasıl başa çıkacağımızdır. Bunun için iyi bir neden var – nikotin dünyadaki en çok bağımlılık yapan maddelerden biridir. Kokain ve eroinden bile daha fazla! Kimyasal bağımlılığından da ötesinde, psikolojik bağımlılık vardır. Bunun nedeni, edindiğimiz streste sigarayı bir (sahte) rahatlatıcı olarak alma alışkanlığımızdır.

Daha fazla oku »

En İyi Elektronik Sigara

En iyi Elektronik sigara hangisi diye bir durum değerlendirmesi yapsanız ne derdiniz? Nedense elektronik sigara alırken insanlar sorulması gereken soruları pek sormadan en önemli şey elektronik sigara rengiymiş gibi karar veriyorlar ama elektronik sigara fiyat ve kullanım kolaylığı olarak karşılaştırılmalıdır. En uygun elektronik sigara hangisi belli kişisel ve genel kriterler çerçevesinde değerlendirilmelidir. En pahalı elektronik sigara en kalitelisi diye düşünürseniz yanılırsınız.

Daha fazla oku »

Değişime Ayak Uydurun, Elektronik Sigara Kullanın

Elektronik sigara son zamanlarda çok fazla kullanılmaya başlandı. Teknolojik değişim ve inivasyon hayatımızın her alanını etkilemeye devam ediyor. Siz de elektronik sigara kullanarak hayatınızı değiştirebilirsiniz. Elektronik sigara ile sigara bırakanlar nefes nefese kalmıyor, siparişi verenler kesinlikle pişman olmuyor! Elektronik sigara hem sağlığınızı koruyor hem tasarruf etmenizi sağlıyor.

Daha fazla oku »

Sigara Bırakma Furyası: Elektronik Sigara

Elektronik sigara onlarca sigara bıraktırma yönteminden sadece birisidir. Ancak son zamanlarda hızla yaygınlaşması ve toplum tarafından çok sevilmesi ne kadar başarılı olduğunu göstermektedir. Yolda, cafede, barda, işte çok sayıda elinde elektronik sigara bulunan insan görebilirsiniz. Elektronik sigara ile sigarayı bırakanların sayısı her geçen gün artmakta. Sizde bu gün elektronik sigara alarak bu kervana katılın.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ve Sigara Kartelleri

Elektronik sigara son zamanlarda sigarayı bırakmak için alternatif olarak gözükmekte. Kısa sürede yaygınlaşan elektronik sigara konusunda ülkemiz gibi bazı ülkelerde yasaklanmakta batılı ülkelerde ise yasaklanamamasına rağmen tartışılan bir ürün olarak lanse edilmekte. Elektronik sigara hakkındaki bu karalama kampanyaları hiç şüphesiz insan sağlığını hiçe sayıp milyar dolarlık karlarını düşünen sigara firmalarından kaynaklanmakta.

Daha fazla oku »

Tütün ve Elektronik Sigara Likiti

Sigara kullanımının diğer bir adıyla klasik tütün kullanımının zararlarını artık üreticiler bile kabul etmekte. Elektronik sigara ise nikotin bağımlılığına teknolojinin yardımıyla yeni ve zararsız bir boyut katmakta. Elektronik sigara ile sigaranın zararlarından tamamen kurtularak nikotin bağımlılığınızı kademeli olarak düşürüp sonuçtada tamamen kurtulabilirsiniz. Elektronik sigara teknolojisi size yeni ve etkili bir yöntem sunuyor.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Tüketiminde Dikkat Edilecek Hususlar

Elektronik sigara son günlerde sıklıkla duymaya başladığınız bir ürün. Elektronik sigara kullanımının sigarayı bıraktırmadaki etkisi bu kadar yaygın hale dönüşmesinde ki en büyük etken. Elektronik sigara ile sigarayı bırakan insanlar kervanına her gün yenileri ekleniyor. Ancak elektronik sigara tüketiminde dikkatli olmalısınız.

Daha fazla oku »

Sigara Gırtlak Kanseri Yapıyor

Sigaranın birçok hastalığının oluşmasına neden olduğunu artık bilinen bir gerçek. Sigara içen hastaların gırtlak kanseri potansiyeli olan hastalar grubunda bulunduğu belirtiliyor. Genç yaşlarda sigaraya başlayan kişilerde gırtlak ve akciğer kanseri oluşma riskinin yüksek olduğu yapılan çalışmalarla ortada. Bu yazımızda gırtlak kanseri ve sigara arasındaki ilişkiden uzman görüşleri ile bahsedeceğiz.

Daha fazla oku »

Sigara Bağımlılığı Üzerine

Sigara dumanı binlerce değişik kimyasal madde içermektedir. Sigara içerisinde bulunan nikotin bağımlılığı sağlayan en önemli maddedir. Nikotin tütün yaprağının yağısında yer almaktadır. Tütünün yanmasıyla birlikte dumana geçerek ağız mukozasından 10 saniye içinde emilmektedir. Nikotin normalde de insan vücudunda bulunan bir maddedir. İnsanlar üzerinde çeşitli etkileri vardır. Başlangıçta hoşlanma duygusu, gevşeme, rahatlama hissi vermesi merkezi sinir sistemini etkilemesi nedeniyledir. Bağımlılık yapma potansiyeli diğer bağımlılık yapan maddelerle kıyaslandığında daha fazladır.

Daha fazla oku »

Tartışılan Yöntem: Sigara Bıraktırma İlaçları

Sağlık Bakanlığı da geçtiğimiz sene 300 bine yakın sigara bırakma ilacı alıp poliklinikler vasıtasıyla vatandaşa ücretsiz vermişti. Özellikle bu kampanya, sigarayı bırakma ilaçlarının bilinirliğini çok artırdı. Ancak bu ilaçlar büyük risk taşımakta. Sigarayı bırakma ilaçları (Champix, Zyban, vs.) intihar eğilimi ve depresyon gibi korkunç yan etkilere sahiptir. Sigara bırakma ilacı Champix ile ilgili yeni bir risk daha ortaya çıktı: Kalp krizi riski.

Daha fazla oku »

Paranız Cebinizde Kalsın

Elektronik sigara kullanımına insanları yönelten en büyük etkenlerden biride sigaranın artık çok maliyetli bir alışkanlık haline dönüşmesi. Elektronik sigara ve normal sigara fiyatları karşılaştırıldığında açıkça görülüyor ki elektronik sigara ve likiti hem sağlıksal, hem finansal açılardan normal sigaraya göre çok daha üstündür. Elektronik sigara kullanmaya başlayarak sigaranın maddi zorluklarından kurtulabilirsiniz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Sizi Değiştirecek

Elektronik sigara son zamanlarda çok fazla kullanılmaya başlandı. Bu kadar yaygınlaşması bile elektronik sigara kullanımının insanlar tarafından sevildiğini gösterir. Size elektronik sigara kullanarak hayatınızı değiştirebilirsiniz. Elektronik sigara ile sigara bırakanlar nefes nefese kalmıyor, siparişi verenler kesinlikle pişman olmuyor! Bu nedenle her geçen gün daha fazla insan elektronik sigara kullanmaya başlıyor ve sigaradan kurtuluyor.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Hakkında Dipnot

Elektronik sigara son zamanlarda sigarayı bırakmak için kullanılan yöntemler arasında sivrilmeye başlandı. Bizde elektronik sigara kullanımı hakkında size bir kaç uyarıda bulunalım istedik. Elektronik sigara ve elektronik sigara likiti ile ilgili aşağıda saydığımız çeşitli uyarıları gözönünde bulundurursanız elektronik sigara ile sigarayı bırakmak çok kolaylaşır. Daha da önemlisi elektronik sigara ile sigarayı bıraktıktan sonra normal sigaraya dönüş yapmazsınız.

Daha fazla oku »

Sevilen Tercih: Elektronik Sigara

Elektronik sigara son zamanlarda çok fazla kullanılmaya başlandı ve bu kadar yaygınlaşması bile insanlar tarafından sevildiğini gösterir. Size elektronik sigara kullanarak hayatınızı değiştirebilirsiniz. Bir çok sigara bıraktırma yöntemi varken neden insanlar ülkemizde yasak olan elektronik sigara kullanımına yöneliyor. Elektronik sigara ile sigara bırakanlar nefes nefese kalmıyor, siparişi verenler kesinlikle pişman olmuyor! Bu nedenle her geçen gün daha fazla insan elektronik sigara kullanmaya başlıyor ve sigaradan kurtuluyor.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ve Kapitalist Düzen

Elektronik sigara son zamanlarda sigarayı bırakmak için alternatif olarak gözükmekte. Peki neden elektronik sigara bu kadar kısa sürede yaygınlaştı? Sigara kullanımı kapitalist düzenin bize dayattığı tüketim toplumunun en bariz örneklerinden biri. Elektronik sigara ise bu düzene sekte vurmakta. Elektronik sigara, hem sigaraya en büyük alternatif olurken hem de sigaradan uzaklaştıran bir yapıya sahip. Ayrıca ekonomik bakımdan sigarayla kıyaslanamayacak kadar uygundur.

Daha fazla oku »

Sigara Kullanımı ve Elektronik Sigara

Elektronik sigara size artık herkes tarafından bilinen sigara kullanımının ölümcül zararlarından kurtulmak için olanak sağlıyor. Elektronik sigara kullanımının başarısını görmek hiç de zor değil. Sizde bu mucize cihaz ile sigaradan kurtulabilirsiniz. Son zamanlarda insanların elinde sıklıkla görebileceğiniz bu elektronik sigara hakkında en doğru bilgi, yolda elektronik sigara kullanırken gördüğünüz birine direk sorarak aldığınız cevaplar olacaktır.

Daha fazla oku »

Dikkatli Elektronik Sigara Kullanımı

Elektronik sigara son zamanlarda sigarayı bırakmaya çalışanlar için alternatif bir yöntem olarak ortaya çıktı. Elektronik sigara kullanıcıları için piyasada pek çok seçenek mevcut. Ancak özellikle ülkemizde ki elektronik sigara yasağı nedeni ile bilgi kirliliği insanların kafasını karıştırmakta. Bu mükemmel cihazlar ile sigaradan kurtulmak istiyorsanız elektronik sigara kullanırken dikkatli ve bilinçli olmalısınız.

Daha fazla oku »

Hayatınızı Daha Mutlu Yaşayın

Hepimiz şu dünyadan bir keyif almaya gelmişken elimizdeki zamanı iyi kullanmalıyız. Her gün bilinçli bir şekilde spor yapmak, dengeli ve düzenli beslenmek, sigarayı bırakmak muhteşem olmaz mıydı? İnsan daha sağlıklı olunca hayattan aldığı keyif de bir o kadar fazla oluyor. Düzenli egzersizlerle vücudumuzu sağlam tutup günlük yakıt olarak doğru besinler alırsak bünyemiz hemen toparlıyor, insan kendini çabucak çok daha iyi hissetmeye başlıyor. Bir de sigarayı bırakırsanız mükemmel bir hayatın kağıları size açılmış oluyor. Bu konuda elektronik sigara en büyük yardımcınız olacak.

Daha fazla oku »

Geç Kaldınız Diye Düşünmeyin, Sigarayı Bırakın

Artık öyle bir noktaya geldik ki sigaranın zararlarından bahsetmeye gerek bile yok. Üretici firmaların bile artık kabüllendiği bu zararlı etkileri sigara tiryakileri de gayet iyi biliyor. Buna rağmen sigara bağımlılarının sigarayı bırakmak için istekleri pek yok gibi. Elektronik sigara size sigarayı bırakmada yardımcı olabilir.

Daha fazla oku »

Sigaranın Kullaniminin Etkileri

Ülkemizde sigara kullanımı ve nikotin bağımlılığı her yıl binlerce can almakta. Ancak bu sorun ülkemizde giderek büyümekte ve sigara kullanım yaşı düşmekte. Sigara dumanı aldığınız ilk nefesten itibaren vücudunuza zarar vermeye başlar. Kullanım yılı arttıkça bu zararlarda geri dönülmez noktaya gelir. Elektronik sigara ile sigara dumanının zararlarından kurtulabilirsiniz.

Daha fazla oku »

Gençleri Sigaradan Uzak Tutmalıyız

Sigara alışkanlığı başlama yaşı her geçen gün düşmektedir. Ülkemizde dahil dünyanın en büyük sorunlarından biri olan sigaraya karşı gençlerimizi korumalıyız. Sigara alışkanlığı her yıl savaşlardan daha fazla can almaktadır. Ülkemizin geleceği için büyük önem taşıyan gençlerimizi ve çocuklarımızı bu alışkanlığıkdan uzak tutmalıyız. Öncelikle siz sigarayı bırakarak gençlere de örnek olabilirsiniz. Bu konuda elektronik sigara size yardımcı olabilir. Bu yazımızda sigaranın gençler üzerinde ki etkilerinden bahsedeceğiz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Üzerine Araştırma Sonuçları

Son yıllarda sigara tiryakilerine alternatif sunan elektronik sigara daha çok yeni ürünler olduklarından beraberinde bir çok tartışmaya da neden olmaktadırlar. Elektronik sigara kullanımının zararları ve etkisi üzerine dünyada bir çok araştırma yapılmış ve yapılmaya devam etmektedir. Ülkemizde de elektronik sigara üzerine yapılan ilk ciddi araştırma Erciyes Üniversitesinde başlamıştı. Bu çalışma, yaptıkları elektronik sigara anketi ve ilk bulguları konusunda sizlerle paylaşımda bulunmuştuk. Bu yazımızda ise teknik analizleri sizlerle paylaşmak istedik.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Araştırması İlk Bulguları Açıklandı

Son yıllarda sigara tiryakilerine alternatif sunan elektronik sigara daha çok yeni ürünler olduklarından beraberinde bir çok tartışmaya da neden olmaktadırlar. Elektronik sigara kullanımının zararları ve etkisi üzerine dünyada bir çok araştırma yapılmış ve yapılmaya devam etmektedir. Ülkemizde de elektronik sigara üzerine yapılan ilk ciddi araştırma Erciyes Üniversitesinde başlamıştı. Şimdi sizlerle bu çalışmanın ilk bulgularını paylaşmak istedik.

Daha fazla oku »

Gerçek Elektronik Sigara Tecrübleri - VIII

Elektronik sigara hakkında kullanıcı yorumlarını ve tavsiyelerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Elektronik sigara kullanımının size sağladığı imkanların başında, artık herkes tarafından bilinen sigara kullanımının ölümcül zararlarından kurtulmaktır. Delirium 69 elektronik sigara gelişmiş teknolojisi, görsel tasarımı ve kalitesi ile size mükemmel bir deneyim imkanı sunuyor. Bu yazımızda ise bu harika elektronik sigara modelini kullanan müşterilerimizi görüşlerini ileteceğiz.

Daha fazla oku »

Gerçek Elektronik Sigara Tecrübleri - VII

Elektronik sigara size sağladığı imkan en başta artık herkes tarafından bilinen sigara kullanımının ölümcül zararlarından kurtulmaktır. Delirium ise uygun fiyatı iyi performansı ile ilk defa elektronik sigara kullanacaklar için en iyi seçeneklerden biri oluyor. Delirium elektronik sigara size bambaşka bir tecrübe yaşatacak. Bu yazımızda ise Delirium elektronik sigara kullanan müşterilerimizin kendi ağızlarından tecrübelerini sizlerle paylaşmak istedik.

Daha fazla oku »

Gerçek Elektronik Sigara Tecrübleri - X

Elektronik sigara kullanamya başlayanlar belirli bir süre sonra daha iyi performans alabilecekleri değişken voltaj ve değişken güç özelliklerine sahip görece büyük ama teknolojik açıdan gelişmiş mod cihazlara yönelirler. Daha öncede üzerine yazdığımız Janty Mid ise Mod elektronik sigara anlayışına yeni bir boyut katıyor. Bu çok gelişmiş cihaz kısa sürede kullanıcıların favorisi oldu. Bizde Mid elektronik sigara kullanıcılarının tecrübelerini sizlere iletmek istedik.

Daha fazla oku »

Gerçek Elektronik Sigara Tecrübleri - IX

Elektronik sigara denilince insanlar öncelikli olarak batarya seçimine gidiyorlar. Tabi ki batarya önemlidir. Ancak elektronik sigara kullanımında asıl önemli parça atomizer dediğimiz buharlaştırıcı kısımdır. Elektronik sigara almaya karar verdiğinizde öncelikle dikkat edeceğiniz hususların başında tükettiğimiz likiti buharlaştıran sistem gelmelidir. Bir çok farklı buharlaştırma sistemi mevcuttur. Bu gün sizlerle Vivi Nova buharlaştırıcıları hakkında elektronik sigara kullanıcılarının fikirlerini paylaşacağız.

Daha fazla oku »

Sigarayı Bırakmak İçin Geç Değil

Artık öyle bir noktaya geldik ki sigaranın zararlarından bahsetmeye gerek bile yok. Üretici firmaların bile artık kabüllendiği bu zararlı etkileri sigara tiryakileri de gayet iyi biliyor. Buna rağmen sigara bağımlılarının sigarayı bırakmak için istekleri pek yok gibi. Elektronik sigara size sigarayı bırakmada yardımcı olabilir.

Daha fazla oku »

Daha İyi Bir Hayat Mümkün

Hepimiz şu dünyadan bir keyif almaya gelmişken elimizdeki zamanı iyi kullanmalıyız. Her gün bilinçli bir şekilde spor yapmak, dengeli ve düzenli beslenmek, sigarayı bırakmak muhteşem olmaz mıydı? İnsan daha sağlıklı olunca hayattan aldığı keyif de bir o kadar fazla oluyor. Düzenli egzersizlerle vücudumuzu sağlam tutup günlük yakıt olarak doğru besinler alırsak bünyemiz hemen toparlıyor, insan kendini çabucak çok daha iyi hissetmeye başlıyor. Bir de sigarayı bırakırsanız mükemmel bir hayatın kağıları size açılmış oluyor. Bu konuda elektronik sigara en büyük yardımcınız olacak.

Daha fazla oku »

Sigara Cildi Yaşlandırıyor

Uzmanlar günde içilen bir paket sigaranın insanın cilt dokusunun yaklaşık bir gün boyunca yeterli oksijen almasını engelleyebileceğini belirtiyor. Bu yazımızda sigara kullanımı ve nikotinin cildinize olan zararlarından bahsedeceğiz. Her kadın için güzelliğin en büyük etmenlerinden biri cilttir. Peki cildinizi güzel ve sağlıklı gözükmesi için o kadar emek harcarken nasıl oluyorda sigara kullanabiliyorsunuz. Sizde elektronik sigara ile sigaradan kurtulun ve güzelliğinizi koruyun.

Daha fazla oku »

Akciğer Kanseri ve Sigara

Akciğer kanseri, akciğer dokularındaki hücrelerin kontrolsüz çoğaldığı bir hastalıktır. Bu kontrolsüz çoğalma, hücrelerin çevredeki dokuları istila etmeleri veya akciğer dışındaki organlara yayılmaları ile (metastaz) sonuçlanabilir. Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) raporuna göre akciğer kanseri tüm dünyada kanser türleri arasında, erkeklerde en sık ölüme neden olan birinci, kadınlarda ise ikinci kanser türüdür ve tüm dünyada her yıl yaklaşık 1,3 milyon ölüme neden olmaktadır.

Sigara kullanımı, akciğer kanserinin en sık görülen nedenidir. Bununla beraber akciğer kanseri, sigara içmeyenlerde de görülebilmektedir. Akciğer kanserli erkeklerin %90 ve kadınların ise %80 inde gelişen kanser sigara ile ilişkilidir.

Daha fazla oku »

Gerçek Elektronik Sigara Tecrübleri - VI

Elektronik sigara deyince artık her kafadan başka bir ses çıkıyor. Elektronik sigara üzerine yapılan onlarca karalama kampanyası sağ olsun artık günde iki paket sigara içen birisi “ Kanser yapıyomuş o, içmeyin...” diye biliyor. Bu düşüncelerin altında hiç bir gerçeğin yatmadığını bir kere elektronik sigara kullanan biri anlayabiliyor ve ülkemizde elektronik sigara kullanımına olan talep de hızla artmakta. Bizde sizlerle kullanıcı tecrübelerini paylaşmak istedik.

Daha fazla oku »

Gerçek Elektronik Sigara Tecrübleri - V

Elektronik sigara, başarısız sigarayı bıraktırma yöntemlerinden sonra ülkemizde çok fazla tercih edilmeye başlandı. Ancak maalesef ülkemizde bulunan yasak nedeniyle elektronik sigara konusunda bir bilgi kirliliği mevcut. Bizde sizlerle elektronik sigara kullanıcılarının tecrübelerini paylaşarak biraz olsun fikir sahibi olmanızı istiyoruz. Daha önceki yazılarımızda paylaştığımız yorumlara kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Daha fazla oku »

Gerçek Elektronik Sigara Tecrübleri - IV

Elektronik sigara kullanımını herkes tavsiye ediyor. Neden mi? Nedeni çok basit. Elektronik sigara sizi sigara gibi artık ölümcül olduğu herkes tarafından kabul gören bir illetten kurtarır. Elektronik sigara kullanarak sizde sigaradan sonsuza dek kurtulabilirsiniz. Bu noktada size yardımcı olmak adına elektronik sigara tecrübelerini paylaşan müşterilerimizin yorumlarını size iletmeye devam ediyoruz.

Daha fazla oku »

Gerçek Elektronik Sigara Tecrübleri - III

Elektronik sigara hakkında kullanıcı tecrübelerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Elektronik sigara almak konusunda tereddüt yaşıyorsanız bunun en büyük nedeni basında çıkan taraflı ve nedenlerini daha önce tartıştığımız olumsuz haberlerdir. Sizlere kullanların gerçek yorumlarını ileterek elektronik sigara konusunda fikir sahibi olmanızı amaçlıyoruz.

Daha fazla oku »

Gerçek Elektronik Sigara Tecrübleri - II

Elektronik sigara hakkında kullanıcı yorumlarını ve tavsiyelerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Elektronik sigara kullanımının size sağladığı imkanların başında, artık herkes tarafından bilinen sigara kullanımının ölümcül zararlarından kurtulmaktır. Elektronik sigara denen cihazların başarısını görmek hiç de zor değil. Sizde en doğru cevap için yolda elinde bir elektronik sigara gördüğünüz ilk kişiyi durdurup sorabilirsiniz.

Daha fazla oku »

Gerçek Elektronik Sigara Tecrübleri - I

Elektronik sigara size sağladığı imkan en başta artık herkes tarafından bilinen sigara kullanımının ölümcül zararlarından kurtulmaktır. Elektronik sigara kullanımının başarısını görmek hiç de zor değil. Sizde bu mucize cihaz ile sigaradan kurtulabilirsiniz. Bu yazımızda ise elektronik sigara kullanan müşterilerimizin kendi ağızlarından tecrübelerini sizlerle paylaşmak istedik.

Daha fazla oku »

Sigara ve Pasif İçicilik

Sigara dumanının zararları saymakla bitmez ve sadece sigara içenler için değil içmeyenler için de çok zararlıdır. Sigara, puro ya da pipo içen bir kişinin yanında duran kişi hem yanan tütününün hem de sigara içen kişinin dışarı verdiği dumanı solur ve oldukça büyük bir zarar görür. Her yıl binlerce pasif içici, sigara dumanın verdiği zararlardan dolayı hastalanarak, hayatını kaybetmektedir. Elektronik sigara duman değil buhar çıkartır ve bu buhar zararlı maddeler içermez. Elektronik sigara kullanarak çevrenizdekileri koruyabilirsiniz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Kullanım Tavsiyeleri

Elektronik sigara uluslararası piyasaya ilk çıktığı 2008 yılından hızla yayılmış ve sigara tiryakileri arasında popüler bir tercih haline gelmiştir. Ülkemizde de sigara tiryakiliği önemli bir sorun olduğundan dolayı elektronik sigara kullanımı hızla yayılmakta ancak bu noktada özellikle elektronik sigara üzerine yasal düzenlemeler olmadığından çok fazla bir bilgi kirliliği bulunmaktadır. Biz de bu yazımızda sizinle elektronik sigara kullanımı hakkında bazı genel bilgileri paylaşmak istiyoruz.

Daha fazla oku »

Sigara Pazarı ve Gelişmekte Olan Ülkeler

Dünyanın gelişmiş ülkeleri başta Kanada ve ABD olmak üzere sigaraya karşı ciddi bir mücadele başlattılar. Avrupa ülkelerinde de başlayan anti-sigara kampanyalarıyla, çok uluslu sigara şirketleri ciddi bir pazar kaybıyla karşılaştı ve buna bağlı olarak satışlarını gelişmekte olan ülkelere yönlendirdiler. Ülmezide de sigara firmaları ciddi bir güce ve yatırımlara sahip. Bu gücü kaybetmek istemeyen büyük firmalar elektronik sigara düşmanlığına başladılar.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Kanserojen Değildir

Elektronik sigara sizi sigaradan uzak turar. Sigara ise ülkemizde halen her yıl binlerce can almakta. Elektronik sigara ise kanser ile savaşta önemli bir rol üstlenmekte. Bunun en büyük nedeni ise sigaranın kanserojen etkisi. İnsan sağlığına en büyük tehditlerden biri olan kanser hastalığı için maalesef henüz tam bir çare bulunabilmiş değil. Sigarada bulunan katran ve karbonmonoksit normal sigaralarda en kanserojen etkisi olan iki madde. Elektronik sigara ile bu iki ölümcül maddeden uzak durabilirsiniz.

Daha fazla oku »

Çalışma Hayatında Elektronik Sigara

Elektronik sigara iş hayatınız da size sağlayacağı faydalardan bahsetmek istiyoruz. Elektronik sigara size iş yerinizde çok büyük bir kolaylık ve avantaj sağlayacak. Elektronik sigara da iş yerinde iken sigara içenler için alternatif sunan bir cihazdır. Gündelik hayatımızın büyük bir bölümü kaplayan iş ortamında sigara içmek büyük sorunlara neden olabilmekte. Bu gün bir çok iş yeri işe alımda sigara kullanmayanları tercih etmekte.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Düşmanlığı

Elektronik sigara ilk piyasaya çıktığı andan itibaren kısa süre içerisinde büyük bir kitleye hitap etmeye başladı. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere gelişmiş ülkelerin tamamında rahatça satılan elektronik sigara ülkemiz gibi bazı ülkelerde ise yasaklarla karşılaşmakta. Elektronik sigara üzerine yapılmış hiç bir bilimsel çalışmaya dayanmayan tamamen keyfi bu yasakların hiç şüphesiz başka bir çok nedeni vardır. Bu nedenlerden daha önceki yazılarımızda da bahsetmiştik.

Daha fazla oku »

Hamilelik ve Sigara Kullanımı

Sigarayı bırakmak için sebepler saymakla bitmez. Eğer bir bebek istiyorsanız ya da hamileyseniz, sigarayı bırakmak için daha önemli bir sebep olamaz. Doğacak bebeğin sağlığı sizin için her şeyden önemli olmalıdır. Elektronik sigara size sigarayı bırakmanızda yardımcı olabilir. Eğer kafanızda hala sigarayı bırakmakla ilgili sorular varsa diye sizlere bildiğiniz bir kaç gerçeği hatırlatalım istedik.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Bağımlılığınıza Çare Olacak

Elektronik sigara son yıllarda sigara kullanımına alternatif bir yöntem olarak çok hızlı yayılmaktadır. Bu nokta elektronik sigara kullanımının diğer sigara bıraktırma yöntemlerinden en büyük farkı ise nikotini seviyeli olarak azaltmak ve sonucunda bırakmak olacaktır. Ayrıca elektronik sigara kullanımında el ve dudak alışkanlığınızın devam etmesi sigara bırakma sürecini çok daha rahat geçirmenizi sağlayacaktır.

Daha fazla oku »

Sigaranın Gençler Üzerine Etkileri

Sigara alışkanlığı başlama yaşı her geçen gün düşmektedir. Ülkemizde dahil dünyanın en büyük sorunlarından biri olan sigaraya karşı gençlerimizi korumalıyız. Sigara alışkanlığı her yıl savaşlardan daha fazla can almaktadır. Ülkemizin geleceği için büyük önem taşıyan gençlerimizi ve çocuklarımızı bu alışkanlığıkdan uzak tutmalıyız. Öncelikle siz sigarayı bırakarak gençlere de örnek olabilirsiniz. Bu konuda elektronik sigara size yardımcı olabilir. Bu yazımızda sigaranın gençler üzerinde ki etkilerinden bahsedeceğiz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ile Cartomizer Farkı

Elektronik sigara son zamanlarda sigarayı bırakmak için alternatif olarak gözükmekte. Elektronik sigara kullanıcıları için piyasada pek çok seçenek mevcut. Klasik atomizerler ile başlayan elektronik sigara yolculuğu çok farklılaşmış durumda. Sizlere daha önce elektronik sigara ile kullanılan cartomizer sistemlerinden bahsetmiştir. Bu gün ise sizlere bu sistemlerin faydalarından bahsedeceğiz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ile Cartomizer Deneyimi

Elektronik sigara son zamanlarda sigarayı bırakmak için alternatif olarak gözükmekte. Elektronik sigara kullanıcıları için piyasada pek çok seçenek mevcut. Klasik atomizerler ile başlayan elektronik sigara yolculuğu çok farklılaşmış durumda. Bu gün size biraz elektronik sigara kullanıcılarının favorilerinden Cartomizer sistemlerinden bahsedeceğiz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Dünyasında Mekanik Modlar

Elektronik sigara kullanıcıları özellikle çok daha iyi duman ve lezzet performansı almak için diğer elektronik sigara modellerine oranla büyük olsalar da mod cihaz olarak tanımlanan cihazlara yönelirler. Bu Mod elektronik sigara modellerinin birde mekanik olanları mevcut. Bu tarz elektronik sigara modeli üreten bir çok marka varken fiyatlarıda elektronik aksam içeren modellere oranla biraz pahalı kaçıyor. Bir de bu modellerin el yapımı olanlar var ki bunlarda çoğunlukla elektronik sigara kullanımını hobi haline dönüştürmüş kişilerin ilgisini çeker.

Daha fazla oku »

Sigara Bağımlılığınızı Gözden Geçirin

Sigara bağımlılığı günümüzde dünyanın en büyük sorunlarından biridir. Her yıl binlerce can alan sigara bağımlılığı, kurtulması en zor alışkanlıklardandır. Sigara tiryakileri sigara bağımlılığı hakkında söylenen her kötü cümleye bir cevap verebilmekteler. Öyle ki artık bu cevaplar klasikleşmiştir. Eğer sigara bağımlılığından kurtulmak istiyorsanız elektronik sigara size bu noktada yardımcı olabilir.

Daha fazla oku »

“Ama Ben Sigarayı Seviyorum.”

Bu cümle sigara tiryakileri tarafından sıklıkla söylenir. Sigara içmeyenler ise bu kadar zararlı bir şeye olan bu düşkünlüğe inanamazlar. Aslında tiryakiler yalan söylerler, yalan söylediklerini kendileri de fark etmezler. Onlar sadece sigara içmeyi sevdiklerine inanırlar. Eğer beyinleri devreye girmeden sadece vücutları konuşsaydı mutlaka bambaşka şeyler söylerdi. Artık elektronik sigara ile sigara keyfiniz devam ederken sigaranın zararlarından kurtulabilirsiniz.

Daha fazla oku »

Ülkemizde Elektronik Sigara

Elektronik sigara konusunda ülkemizde bir yasak söz konusu. Buna rağmen insanlar elektronik sigara kullanmaya ve çevrelerini ikna etmeye devam ediyorlar. Elektronik sigara kullanan yada bu konuda biraz olsun araştırma yapan insanlar elektronik sigara kullanımının sigaradan çok çok daha zararsız olduğunu ve bir çok gelişmiş ülkede serbest olduğunu görmekteler. Bu araştırmaları yapanlar ve elektronik sigara kullanarak başarısını kendi test edenler çevrelerine elektronik sigara kullanımını önermekteler.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ile Sigarayı Bırakmak

Uzun yıllardır sigara bağımlılığı milyonlarca insan için bir sorun olmuştur ve 2008 yılında yetişkinlerde sigara içenlerin oranı 1965 yılından bu yana ilk kez arttı. Elektronik sigara ise sigaraya alternatif olarak sigara ile savaşa yardımcı olabilir. Elektronik sigara; nikotin içeren likitleri buharlaştırarak, normal sigara gibi nikotini buhar yoluyla almamızı sağlayan cihazlardır. Elektronik sigara ile nikotin kullanımı zamanla azaltılmalı ve tamamen bırakılmalıdır. Bu noktada geniş ürün yelpazesi içerinde size en uygun elektronik sigarayı seçerek başlamalısınız.

Daha fazla oku »

Sigaranın Vucuda Etkileri

Ülkemizde sigara kullanımı ve nikotin bağımlılığı her yıl binlerce can almakta. Ancak bu sorun ülkemizde giderek büyümekte ve sigara kullanım yaşı düşmekte. Sigara dumanı aldığınız ilk nefesten itibaren vücudunuza zarar vermeye başlar. Kullanım yılı arttıkça bu zararlarda geri dönülmez noktaya gelir. Elektronik sigara ile sigara dumanının zararlarından kurtulabilirsiniz.

Daha fazla oku »

Sigara Dumanı, İlk Nefes ve Sonrası

Artık herkes sigaranın ne kadar ne kadar zararlı olduğunu biliyor. Tütünün kanserojen olduğunu duymayan, bilmeyen kalmadı. Ancak, sigaranın zararları bununla bitmiyor, her türlü kalp ve akciğer hastalığına yol açıyor, damar tıkanıklığı felce kadar götürebiliyor. Sigara dumanından elektronik sigara ile kurtulabilirsiniz. Elektronik sigara nikotin ihtiyacınızı zararlı sigara dumanı yerine buhar ile karşılamanızı sağlar.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Giderek Yaygınlaşıyor

Elektronik sigara hakkında ülkemizde bir bilgi kirliliği mevcuttur ve bir kaç ay önceye kadar bu konuda olumsuz haberler yapılırken, artık bilimsel çalışmalar ışığında elektronik sigara konusunda daha olumlu düşünceler mevcut. Bu değişimin en büyük nedeni hiç şüphesiz elektronik sigara kullanan insanların memnuniyeti. Dünya genelinde ünlüler bile elektronik sigara ile görüntülenmeye başlandı. Bir önceki yazımızda paylaşmıştık, BBC elektronik sigara hakkında çok olumlu bir yazı yayınlayarak elektronik sigara ile sigara bırakmanın nikotin bandına göre daha kolay olduğunu ifade etti.

Daha fazla oku »

BBC: “Elektronik Sigara Sigarayı Bıraktırıyor”

Elektronik sigara hakkında özellikle ülkemizde basın eliyle hiç bir bilimsel gerçeğe dayanmayan karalama kampanyaları yapıldı. BBC ise yaptığı haberlerle elektronik sigara konusuna hem tarafsız yaklaşıyor hemde bilimsel gerçeklere dayanan haberler yapmakta. Daha önce ki yayınladığı elektronik sigara haberlerinde konuya temkinli yaklaşan BBC artan bilimsel çalışmaların ışığında net bir başlıkla bu bilgileri insanlarla paylaştı.

Daha fazla oku »

Sigara Bağımlılığında Psikolojik Faktörler

Sigara bağımlılığı psikolojik ve fiziksel bağımlılık olmak üzere 2 ayrı alt başlıkta incelenmelidir. Aslında sigara bağımlılığı bulaşıcı bir psikiatrik hastalıktır, kuşaktan kuşağa görerek-duyarak bulaşır. Doğduğumuz andan itibaren çevremizdeki milyarlarca sigara içicisine ait 10,000’lerce bilinçaltı kayıt ve sigara firmalarının bunları güçlendirmek için kurduğu tuzaklar sayesinde daha çocukken zihnimize bulaşır.

Daha fazla oku »

Sigara Yasağına Başka Bir Boyut

Bütün Dünyada sigara kullanımını azaltmak için yasaklar söz konusu. Ülkemizde de bu yasaklar mevcut ve her geçen gün yenisi ekleniyor. Ancak Anadolu insanı her konuda olduğu gibi bu konuda da farkını göstermiş durumda. Şanlıurfa'nın merkeze bağlı 350 nüfuslu Akçamescit Köyü'nde 5 yıldır sigara içilmiyor. Girişinde 'Bu köyde sigara içilmemektedir' tabelasının asıldığı köyün kızlarına talip olan damat adaylarının da sigara kullanmaması gerekiyor.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ve Sosyal Yaşam

Elektronik sigara hakkında ürünleri tanıtan, bilimsel araştırmaları içeren, sağlık boyutunu tartışan bir çok yazı yazdık. Bu yazımızda ise elektronik sigara kullanımının sosyal yaşamda, iş çevresinde ne gibi faydaları olduğundan bahsedeceğiz. Elektronik sigara ile bir gün dışarı çıkan biri bile bu yazdıklarımızı biliyordur ancak biz yeni başlayacaklar da karar aşamasında biraz faydamız olsun istedik.

Daha fazla oku »

Kıvanç Tatlıtuğ Sigarayı Bırakıyor

Elektronik sigara ile sigarayı bırakmak artık moda oldu. Sokakta onlarca kişinin elinde görüyorsunuz ve size bu kervana katılan ünlülerden de bahsetmiştik. Ülkemizde Kıvanç Tatlıtuğ’da sigarayı bırakmak konusunda karar alanlar arasına katıldı. Bu ay yeni dizi projesi ile ekrana gelecek olan Kıvanç Tatlıtuğ, sağlıklı yaşam adına sigarayı bırakmak konusunda kararlı. Bunun için elektronik sigara kullanmaya başlayan oyuncu, bu zararlı alışkanlığından tamamen kurtulmayı planlıyor.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Hollywood’a Bulaştı: Katy Perry

Elektronik sigara son zamanlarda sigaradan kurtulmak isteyenler için önemli bir alternatif oldu. Halk arasında bu kadar yaygın kullanılıyor ve ünlü yıldızlarda elektronik sigara kullanmaya başladı. Katy Perry’de elektronik sigara ile sigarayı bıraktı. Hollywood sinemasının önemli yıldızlarından, sayısız filmde rol alan Perry birkaç gün önce bir partide elinde elektronik sigara ile dikkatleri çekti.

Daha fazla oku »

Janty Neo Elektronik Sigara ile Kolay Kullanım

Elektronik sigara piyasasında farklı özellikleri ve fiyatlarıyla bir çok çeşit ürün satılmaktadır. Bazı elektronik sigara modelleri yeni tasarımları ve teknolojileri ile dikkat çekseler de , elektronik sigara kullanıcıları uzun süredir kullandıkları ve memnun oldukları adı üstünde klasik modellerden vazgeçemezler. Bu tarz elektronik sigara modellerinin başında ise Janty Neo gelmekte. Bizde hala bilmeyen elektronik sigara kullanıcıları varsa diye Janty Neo’ yu tanıtalım istedik

Daha fazla oku »

Nikotin Bağımlılığı Nedir?

Ülkemizde sigara kullanımı ve nikotin bağımlılığı her yıl binlerce can almakta. Ancak bu sorun ülkemizde giderek büyümekte ve sigara kullanım yaşı düşmekte. Bizde sizlerle nikotin bağımlılığı üzerine bir yazı paylaşmak istedik. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Doktorlarında Uzm. Dr. Funda Coşkun’un nikotin bağımlılığı üzerinde görüşlerini sizlerle paylaşmak istedik.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Terimler Sözlüğü – V-W-Z

Elektronik sigara kullanıcıları mevcut durumda doğru bilgiye ulaşmalarına yardımcı olmak için hazırlamaya başladığımız elektronik sigara terimler sözlüğünün sonuna geldik. Bu yazımızla elektronik sigara sözlüğümüz tamamlanmış olacak. Tabi ki çok daha genişletilebilir. Biz bu sözlükte kısa ve öz olarak çok fazla karşılaşacağınız elektronik sigara terimlerini paylaştık. V ve W harfleri ile sözlüğümüz tamamlanıyor.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Terimler Sözlüğü – R-S-T

Elektronik sigara terimler sözlüğü size çok fazla yardımcı olacak. Elektronik sigara almak isteyenler genellikle nasıl bir cihaz alacakları konusunda tereddüte düşmekteler. Biz de bu nokta üstümüze düşeni yapıp elektronik sigara kullanıcılarını mümkün olduğu kadar bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bu doğrultuda elektronik sigara terimler sözlüğünü oluşturmaya devam ediyoruz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Terimler Sözlüğü – N-O-P

Elektronik sigara sözlüğümüzü tamamlamaya yaklaşıyoruz. Bu sözlük elektronik sigara kullanıcıları için büyük kolaylık sağlayacak. Oluşturmaya başladığımız Elektronik Sigara Terimler Sözlüğü tamamlandığında özellikle yabancı kaynaklardan bilgi edinmeye çalışan elektronik sigara kullanıcıları için çok yararlı olacaktır. Elektronik sigara terimler sözlüğümüz sona yaklaşıyor ve N-O-P harfleri ile devam ediyoruz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Terimler Sözlüğü – M

Elektronik sigara almak isteyenler genellikle nasıl bir cihaz alacakları konusunda tereddüte düşmekteler. Maalesef ülkemizde elektronik sigara hakkında bilgi kirliliği, kullanıcıların doğru karar vermesini engelleyebiliyor. Biz de bu nokta üstümüze düşeni yapıp elektronik sigara kullanıcılarını mümkün olduğu kadar bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bu doğrultuda elektronik sigara terimler sözlüğünü oluşturmaya devam ediyoruz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Terimler Sözlüğü – J-K-L

Elektronik sigara kullanıcıları mevcut durumda doğru bilgiye ulaşmakta zorlanmaktalar. Oluşturmaya başladığımız Elektronik Sigara Terimler Sözlüğü tamamlandığında özellikle yabancı kaynaklardan bilgi edinmeye çalışan elektronik sigara kullanıcıları için çok çok yararlı olacaktır. Sözlüğümüzü genişletmeye J-K-L harfleri ile devam ediyoruz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Terimler Sözlüğü – F-I

Elektronik sigara almak isteyenler çoğunlukla bilgi kirliliğinden yakınmakta. Biz de elektronik sigara kullanımına yeni geçmek isteyenler için elektronik sigara hakkında en doğru kararı verebilmeleri adına kendi yapacakları araştırmalarda yardımcı olmak istedik. Bu doğrultuda elektronik sigara terimler sözlüğü hazırlamaya başladık ve sizlerle paylaşıyoruz. Elektronik sigara sözlüğümüz F,G,H ve I-İ harfleri ile devam ediyor.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Terimler Sözlüğü – E

Elektronik sigara terimler sözlüğü genişlemeye devam ediyor. Bu sözlük ile elektronik sigara piyasasında kullanılan terimleri size tanıtıp, elektronik sigara kullanıcısı olan sizlerin doğru bilgiye ulaşmanızı kolaylaştırmak istedik. Elektronik sigara sözlüğümüze E harfi ile başlayan terimlerle devam ediyoruz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Terimler Sözlüğü - D

Elektronik sigara terimler sözlüğü genişlemeye devam ediyor. Elektronik sigara konusunda ki bilgi kirliliğini yok edip kullanıcıların en doğru bilgilere ulaşması konusunda kararlıyız. Bu konuda en doğru bilgileri ise elektronik sigara kullanıcıları kendileri araştırıp farklı kaynakları karşılaştırarak edinirler. Elektronik sigara terimler sözlüğüne kaldığımız yerde D harfi ile devam ediyoruz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Terimler Sözlüğü - C

Elektronik sigara terimler sözlüğüne kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu sözlük ile elektronik sigara piyasasında kullanılan terimleri size tanıtıp, elektronik sigara kullanıcısı olan sizlerin doğru bilgiye ulaşmanızı kolaylaştırmak istedik. İlk makalelerde A ve B harfiyle başlayan terimlerden bahsetmiştik. Elektronik sigara sözlüğümüze bu gün C harfiyle başlayan terimleri ekliyoruz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Terimler Sözlüğü - B

Elektronik sigara hakkında ülkemizde bir bilgi kirliliği mevcuttur. Elektronik sigara kullanıcıları bu ortamda en doğru bilgiye ulaşırken zorlanmakta. Bizde elektronik sigara için kullanılan terimleri size tanıtıp, doğru bilgiye ulaşmanızı kolaylaştırmak istedik. İlk makalemizde A harfiyle sözlüğümüzü oluşturmaya başlamıştık. Şimdi ise elektronik sigara sözlüğüne B harfi ile devam ediyoruz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Terimler Sözlüğü - A

Elektronik sigara hakkında ülkemizde bir bilgi kirliliği mevcuttur. Elektronik sigara kullanıcıları bu ortamda en doğru bilgiye ulaşırken zorlanmakta. Bizde elektronik sigara için kullanılan terimleri size tanıtıp, doğru bilgiye ulaşmanızı kolaylaştırmak istedik. Bu ilk makalemizde A harfi ile başlayıp ilerleyen günlerde elektronik sigara sözlüğümüzü tamamlamış olacağız.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ve Kullanıcı Yorumları - VI

Daha önceki yazılarımızda sıklıkla elektronik sigara kullanımını size sağlayacağı faydalar, üzerine yapılmış bilimsel çalışmalar ve kişisel görüşlerimizi paylaştık. Elektronik sigara kullanıcılarının bu ürünler hakkındaki fikirlerinden ve kullanıcı yorumlarından bahsetmeye kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sizde en doğru bilgiye ulaşmak için çevrenizde elektronik sigara kullananlara sorabilirsiniz. Bir kere bile deneyen birinden olumsuz bir düşünce gelmeyeceğinden eminiz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ve Kullanıcı Yorumları - V

Sizinle elektronik sigara kullanan müşterilerimizin yorumlarını paylaşmaya devam ediyoruz. Elektronik sigara hakkında en tarafsız yorumlara kullanıcı yorumlarından ulaşabilirsiniz. Daha önceki yazılarımızda elektronik sigara hakkında teknik bilgiler, genel yorumlar, bilimsel araştırmalar paylaşıldı. Kişisel elektronik sigara yorumları ise size daha tarafsız bilgiler verecektir.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ve Kullanıcı Yorumları - IV

Elektronik sigara hakkında en tarafsız yorumlara kullanıcı yorumlarından ulaşabilirsiniz. Bizde sizlerle elektronik sigara hakkında yorumları paylaşmaya devam ediyoruz. Daha önceki yazılarımızda elektronik sigara hakkında teknik bilgiler, genel yorumlar, bilimsel araştırmalar paylaşıldı. Bu kişisel yorumlar ise elektronik sigara hakkındaki ön yargıları kıracak.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ve Kullanıcı Yorumları - III

Elektronik sigara kullanımını size sağlayacağı faydalar, üzerine yapılmış bilimsel çalışmalar ve kişisel görüşlerimizi daha önceki yazılarımızda paylaştık. Bunlar sizin için yeterli olmayabilir diye birazda elektronik sigara kullanıcılarının bu ürünler hakkındaki fikirlerinden bahsedelim. Sizde en doğru bilgiye ulaşmak için çevrenizde elektronik sigara kullanan biriyle iletişime geçebilirsiniz. Şuna eminiz ki elektronik sigara hakkında olumsuz cümleler duymayacaksınız.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ve Kullanıcı Yorumları - II

Elektronik sigara hakkında kullanıcı yorumlarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Size sağladığı imkanların başında, artık herkes tarafından bilinen sigara kullanımının ölümcül zararlarından kurtulmak gelen elektronik sigara kullanımının, başarısını görmek hiç de zor değil. Sizde en doğru cevap için yolda elinde bir elektronik sigara gördüğünüz ilk kişiyi durdurabilirsiniz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ve Kullanıcı Yorumları - I

Elektronik sigara size sağladığı imkan en başta artık herkes tarafından bilinen sigara kullanımının ölümcül zararlarından kurtulmaktır. Elektronik sigara kullanımının başarısını görmek hiç de zor değil. Sizde bu mucize cihaz ile sigaradan kurtulabilirsiniz. Bu yazımızda ise size elektronik sigara kullanan bazı müşterilerimizin yorumlarını iletelim istedik.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ve Smoktech DCT 3.5 ml Atomizer

Elektronik sigara ile kullanılan atomizerler hakkında yazmaya devam ediyoruz. Elektronik sigara atomizerleri arasında tank (kartuş) ve clearomizer sistemlerinden sonra gelen diğer bir sitemde DCT yada cartomizer olarak adlandırılan ve ip yani wick kullanılmayan sistemdir. Elektronik sigara ile kullanılan buharlaştırıcı sistemleri arasında belkide en zekice tasarlanmış olanı budur. Smoktech üretimi olan kaliteli ve mükemmel dizayna sahip DCT 3,5 ml atomizer size bu deneyimi en derinden yaşatacak.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ve Sağlıklı Yaşam

Elektronik sigara size artık herkes tarafından bilinen sigara kullanımının ölümcül zararlarından kurtulmak için olanak sağlıyor. Elektronik sigara kullanımının başarısını görmek hiç de zor değil. Sizde bu mucize cihaz ile sigaradan kurtulabilirsiniz. Son zamanlarda insanların elinde sıklıkla görebileceğiniz bu elektronik sigara hakkında en doğru bilgi, yolda elektronik sigara kullanırken gördüğünüz birine direk sorarak aldığınız cevaplar olacaktır.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ve Smoktech DCT 3.5 ml Atomizer

Elektronik sigara ile kullanılan atomizerler hakkında yazmaya devam ediyoruz. Elektronik sigara atomizerleri arasında tank (kartuş) ve clearomizer sistemlerinden sonra gelen diğer bir sitemde DCT yada cartomizer olarak adlandırılan ve ip yani wick kullanılmayan sistemdir. Elektronik sigara ile kullanılan buharlaştırıcı sistemleri arasında belkide en zekice tasarlanmış olanı budur. Smoktech üretimi olan kaliteli ve mükemmel dizayna sahip DCT 3,5 ml atomizer size bu deneyimi en derinden yaşatacak.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ve Sağlıklı Yaşam

Elektronik sigara size artık herkes tarafından bilinen sigara kullanımının ölümcül zararlarından kurtulmak için olanak sağlıyor. Elektronik sigara kullanımının başarısını görmek hiç de zor değil. Sizde bu mucize cihaz ile sigaradan kurtulabilirsiniz. Son zamanlarda insanların elinde sıklıkla görebileceğiniz bu elektronik sigara hakkında en doğru bilgi, yolda elektronik sigara kullanırken gördüğünüz birine direk sorarak aldığınız cevaplar olacaktır.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ile Promizer Farkı

Elektronik sigara piyasasında farklı özellikleri ve fiyatlarıyla bir çok çeşit ürün satılmaktadır. Bazı elektronik sigara atomizerleri yeni tasarımları ve teknolojileri ile dikkat çekseler de , elektronik sigara kullanıcıları uzun süredir kullandıkları ve memnun oldukları adı üstünde klasik modellerden vazgeçemezler. Bu tarz elektronik sigara atomizerlerinin başında ise Janty Neo Promizer gelmekte. Elektronik sigara bataryası olarak eGo / 510 girişe sahip bütün bataryalarla uyumlu bu atomizeri çok seveceksiniz.

Daha fazla oku »

Delirium 69 (Evod Bcc) Elektronik Sigara Atomizeri

Elektronik sigara ile en iyi performansı yakalamak için size en uygun ürünü seçmelisiniz. Bu yazımızda elektronik sigara kullanıcıları için Delirium 69 atomizerlerden bahsedeceğiz. Tankomizer olarak adlandırılan yeni tank sistemi kendi 1.6 ml tankına doğrudan e-likit damlatılarak kullanılan elektronik sigara atomizeridir. Bu devrimci yeni elektronik sigara atomizeri, e-likiti basit ve dostça kullanır.

Daha fazla oku »

Gear VV Elektronik Sigara ile Değiken Voltaj

Elektronik sigara kullanmaya başlayanlar kısa süre içerisinde çok daha iyi tat ve duman performansı alacakları mod cihaz olarak tanımlanan ürünlere yönelmekteler. Ancak bu noktada elektronik sigara kullanıcılarının karşısına fiyat sorunu çıkmakta. Tabi ki bu mod cihazların fiyatları basit ve standart elektronik sigara modellerinden biraz daha pahalı olmakta. Eğer bir mod elektronik sigara almak istiyorsanız ve maddi imkanlarınız kısıtlıysa Gear VV modeline bir göz atmanızda fayda var.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ile Sigaradan Kurtulun

Elektronik sigara tütün ve tütünlü ürünlere duyulan tiryakilikten kurtulmak için üretilen elektronik bir cihazdır. Elektronik sigara tiryakilerin sigaraya olan isteklerini gidermeye yönelik hizmet eder. İstatistiki verilere göre ülkemizde her yıl trafik kazalarında 7 bin sigaradan ise 100 bin insan ölüyor. Bu rakamlar sigara ile savaşılması gerektiğini göstermektedir. Elektronik sigara bu açıdan en kolay ve alternatif bir çözüm gibi görünmektedir.

Daha fazla oku »

İki Yeni Elektronik Sigara Atomizeri

Elektronik sigara son zamanlarda sigarayı bırakmak için alternatif olarak gözükmekte. Elektronik sigara kullanıcıları için piyasada pek çok seçenek mevcut. Bize de iki yeni elektronik sigara atomizerini sizlere tanıtalım istedik. Bunlardan bir tanesi kaliteden ödün vermeyen Delirium üretimi olan eGo Cartomizer diğeri ise Biansi markasının size tamir etme olanağı sağlayan I-Mist atomizeri.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Piyasasında Bir Başyapıt

Elektronik sigara kullanmaya başlayanlar kısa süre içerisinde çok daha iyi tat ve duman performansı alacakları mod cihaz olarak tanımlanan ürünlere yönelmekteler. Bu noktada elektronik sigara piyasasında mod cihaz deyince hiç şüphesiz ilk akla gelen mükemmel tasarımı ve rakipsiz performansı ile Joyetech eVic. Bu mükemmel elektronik sigara ile henüz tanışmayanlar varsa çok şey kaçırdığını bilsin.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ve Tüketim Toplumu

Elektronik sigara son zamanlarda sigarayı bırakmak için alternatif olarak gözükmekte. Peki neden elektronik sigara bu kadar kısa sürede yaygınlaştı? Günümüzün tüketim ürünleri oldukça gelişmişken teknoloji sayesinde birçok tüketim ürünü hem tekrar kazandırılabilir hem de kullanılabilir oldu. Sigarada bundan payını almakta gecikmedi. Elektronik sigara, hem sigaraya en büyük alternatif olurken hem de sigaradan uzaklaştıran bir yapıya sahip. Ayrıca ekonomik bakımdan sigarayla kıyaslanamayacak kadar uygundur.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Hızla Yaygınlaşıyor

Elektronik sigara son zamanlarda çok fazla kullanılmaya başlandı ve bu kadar yaygınlaşması bile insanlar tarafından sevildiğini gösterir. Size elektronik sigara kullanarak hayatınızı değiştirebilirsiniz. Bir çok sigara bıraktırma yöntemi varken neden insanlar ülkemizde yasak olan elektronik sigara kullanımına yöneliyor. Elektronik sigara ile sigara bırakanlar nefes nefese kalmıyor, siparişi verenler kesinlikle pişman olmuyor! Bu nedenle her geçen gün daha fazla insan elektronik sigara kullanmaya başlıyor ve sigaradan kurtuluyor.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Kullanacaklara Hatırlatma

Elektronik sigara son zamanlarda sigarayı bırakmak için kullanılan yöntemler arasında sivrilmeye başlandı. Bizde elektronik sigara kullanımı hakkında size bir kaç uyarıda bulunalım istedik. Elektronik sigara ve elektronik sigara likiti ile ilgili aşağıda saydığımız çeşitli uyarıları gözönünde bulundurursanız elektronik sigara ile sigarayı bırakmak çok kolaylaşır. Daha da önemlisi elektronik sigara ile sigarayı bıraktıktan sonra normal sigaraya dönüş yapmazsınız.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ile Hayatınız Değişebilir

Elektronik sigara son zamanlarda çok fazla kullanılmaya başlandı. Bu kadar yaygınlaşması bile elektronik sigara kullanımının insanlar tarafından sevildiğini gösterir. Size elektronik sigara kullanarak hayatınızı değiştirebilirsiniz. Elektronik sigara ile sigara bırakanlar nefes nefese kalmıyor, siparişi verenler kesinlikle pişman olmuyor! Bu nedenle her geçen gün daha fazla insan elektronik sigara kullanmaya başlıyor ve sigaradan kurtuluyor.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Likitinde Propilen Glikol (PG)

Elektronik sigara kullanımının sağlığa zararları konusunda yapılan onlarca çalışma, elektronik sigaranın normal sigaralardan çok daha zararsız olduğunu göstermektedir. Ancak elektronik sigara likitlerinde kullanılan maddeler arasında olan Propilen Glikol (PG) bütün bu çalışmalara rağmen insanların elektronik sigara kullanımına temkinli yaklaşmasına neden olmakta. Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bu madde, başta normal sigaralar olmak üzere günlük hayatta çok sıklıkla kullandığımız bir çok üründe kullanılmaktadır. Bizde elektronik sigara konusunda ön yargıya neden olan bu madde hakkında ayrıntılı bilgileri sizinle paylaşmak istedik.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Likitinde Bitkisel Gliserin (VG)

Elektronik sigara kullanımının sağlığa zararları konusunda yapılan onlarca çalışma, elektronik sigaranın normal sigaralardan çok daha zararsız olduğunu göstermektedir. Bu konu hakkında daha önceki yazılarımızda ayrıntılardan bahsetmiştik. Bu noktada size en fazla bilgi verecek unsurların başında elektronik sigara likitlerinde kullanılan maddeleri tanımanız olacaktır. Bizde elektronik sigara likitlerinin en temel bileşeni olan Bitkisel Gliserinin (VG) özelliklerini sizinle paylaşmak istedik.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara, Sigara Kullanmayanları Özendirmez

Günümüzde hızla yaygınlaşan elektronik sigara beraberinde bir çok tartışmaya da neden olmakta. Batı ülkelerinde rahatça satılan ve üzerine araştırmalar yapılan elektronik sigaralar ise ülkemizde yasak ve tabiri caizse her kafadan bir ses çıkmakta. Daha önce söylediğimiz gibi elektronik sigara hakkında ülkemizde bir taraftan yetkin olmayan satıcıların aşırıya kaçan pozitif yorumları diğer taraftan devlet eliyle belirli bir sağlıkçı ekibin ve medyanın hiç bir bilimsel gerçeğe dayanmayan karalamaları elektronik sigara hakkında bilgi kirliliği oluşturmaktadır. Elektronik sigara hakkındaki yasaklar için özendirici olduğu önyargısı en çok dillendirilen bahanedir.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Karalama Kampanyaları Son Bulmalı

Daha önceki yazılarımızda gelişmiş ülkelerde serbestçe satılan elektronik sigara üzerine yapılmış bilimsel çalışmalardan bahsetmiştik. Buna rağmen maalesef Türkiye’de elektronik sigara üzerinde oynanan kötü bir oyun var. Yürütülen karalama kampanyası ile elektronik sigara her yönden kötüleniyor, tütün sektörü ayakta tutulmak suretiyle sigarayı bırakmak daha da zorlaştırılıyor. Halbuki elektronik sigara normal sigaradan çok daha sağlıklıdır. Bu nedenle bu karalama kampanyaları artık bir son bulmalı.

Daha fazla oku »

Yeni Başlayanlara: Delirium Elektronik Sigara

Hızla gelişen elektronik sigara piyasasında marka ve modellerde çeşitlenmektedir. Bu noktada özellikle yeni başlayanlar için hangi elektronik sigarayı seçeceği büyük bir soru işareti olarak karşınıza çıkmakta. Bizde sizlerle uygun fiyatı ve mükemmel performansı ile ilk defa elektronik sigara alacak olanlar için ideal bir seçim olan Delirium modelinin özelliklerini paylaşmak istedik.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Yasaklansın mı?

İlk olarak Çin’de üretilmeye başlanıp sonrasında bütün dünyaya yayılan elektronik sigara hakkında tartışmalar devam etmekte. Daha çok yeni bir ürün olan elektronik sigara üzerine yapılmış çalışmalar tersini söylese de bir kesim insanlar elektronik sigara üzerine olumsuz görüş bildirmeye devam etmekteler. Daha önceki yazılarımızda elektronik sigara üzerine yapılan çalışmalardan bahsetmiştik. Bu yazımızda da “Elektronik sigara neden yasaklanmak istemektedir?” sorusu üzerinde duracağız.

Daha fazla oku »

Yeni Bir Elektronik Sigara Efsanesi

-

Elektronik sigara kullanmaya başlayanlar kısa süre içerisinde çok daha iyi tat ve duman performansı alacakları mod cihaz olarak tanımlanan ürünlere yönelmekteler. Elektronik sigara piyasasına yüksek teknoloji ürünleri ile yenilikler getiren Janty ise mod cihaz tanımına yeni bir boyut katacak Mid serisini elektronik sigara kullanıcılarının beğenisine sundu. Bizde bu mükemmel cihazı size daha önceki yazılarımızda biraz tanıtmıştık. Şimdi ise kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Daha fazla oku »

Janty Mid Elektronik Sigara Cartomizeri

Daha önceki yazılarımızda Janty’nin elektronik sigara kullanıcılarına en yeni hediyesi olan Mid One hakkında bir çok bilgi vermiştik. Elektronik sigara dünyasında bir çok çeşit model ve bunlara uyumlu bir çok çeşit atomizer bulunmakta. Giriş olarak neredeyse bütün elektronik sigara modelleri gibi Mid Ona da eGo 510 girişi kullanmakta ve bu da istediğiniz bütün atomizerle uyumlu olduğu anlamına gelse de hiç şüphesiz en iyi performansı kullandığınız elektronik sigara için özel üretilmiş atomizer ile elde edersiniz. Bu yazımızda Janty Mid One serisi için üretilen Mid Cone Cartomizerleri inceleyeceğiz.

Daha fazla oku »

En Fazla Satan Elektronik Sigara: Joyetech Ego-T

Elektronik sigara piyasaya çıktıktan sonra kısa süre içerisinde teknolojik olarak çok fazla gelişme gösterdi. Şuan da piyasada farklı özelliklerde bir çok çeşit, elektronik sigara kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda. Ancak bazı modeller vardır ki efsane olarak nitelendirilebilir. Joyetech Ego-T başlangıç seti elektronik sigara kullanımına ilk defa geçecekler için en uygun seçenektir.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Bataryalarında Otomatik Sistem

Gelişen teknoloji ile birlikte elektronik sigara modelleri de farklılaştı. Elektronik sigara kullanıcıları için şu anda piyasada onlarca çeşit ve kalitede model bulunmaktadır. Elektronik sigara modelleri arasında bazıları mod cihaz olarak tanımlanan büyük boyutları ve mükemmel performansı olan ürünleri, bazıları ise küçük ve şık tasarımlı ürünleri tercih etmekte. Elektronik sigara parçaları modelden modele, markadan markaya değişkenlik gösterir. Elektronik sigara bataryaları da kendi aralarında otomatik e-sigara bataryası ve mekanik elektronik sigara bataryası olmak üzere iki sınıfa ayrılır. Bu yazımızda elektronik sigara bataryalarında kullanılan otomatik sistemden bahsedeceğiz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Likitleri Böcek İlacı Değildir

Elektronik sigara son yıllarda sigara tiryakileri açısından kurtarıcı olarak çıktı. Bazı kesimler daha doğrusu özellikle elektronik sigara kullanıp faydasını görenler mucize cihaz olarak tanımlarken bazı kesimler karalama kampanyaları yürütmekte. Elektronik sigara likitlerinde kullanılan nikotinin böcek ilacı olduğu da en fazla kullanılan tabirlerden. Peki eğer öyleyse elektronik sigara kullanan insanların neredeyse tamamının memnun kalarak kullanmasının ve elektronik sigara ile kolayca nikotin bağımlılığından kurtulmasının ne zararı var?

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Kanserojen Değildir

Ülkemizde hızla kullanımı artan ve sigara tiryakilerinin çoklukla talep ettikleri elektronik sigara hakkında maalesef tam bir bilgi kirliliği mevcuttur. Ülkemizde elektronik sigara hakkındaki yasal statü nedeniyle bir taraftan elindeki kalitesiz ve sorunlu ürünleri satmaya çalışan bazı insanların akıl almaz yalanları diğer yandan tabiri caizse medya maymunları olarak ifade edilebilecek insanların hiç bir bilimsel gerçeğe dayanmadan karalama kampanyaları insanları elektronik sigara hakkında yanıltmakta. Bu yanılgılar sayesinde sokakta insanlardan “Elektronik sigara kanser yapıyormuş.” Cğmlesini sıklıkla duyabilirsiniz. Peki bunun ne kadarı gerçek?

Daha fazla oku »

İlk Elektronik Sigara Dergisi Fransa'dan

Elektronik sigara ilk çıktığı günden itibaren çok büyük bir değişim geçirdi. Elektronik sigara teknolojisinde ki bu değişim ve başarı beraberinde talebide artırdı. Hızla artan elektronik sigara kullanımı ile beraber artık elektronik sigara kullanıcılarına özel aylık bir dergi de var. Bir çok insan elektronik sigara kullanımına sigarayı bırakmak için başlıyor. Bu kadar hassas bir konu olunca insanların bilgi gereksinimide normalden çok daha fazla olmakta. Elektronik sigara hakkında ilk düzenli yayın Fransa’da aylık çıkmaya başlayan “Le Mag Aiduce” . Umarız kısa sürede diğer ülkeler ve ülkemizde de bilgi kirliliğini engelleyecek bu tarz yayınlar başlar.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Tamamen Zararsız mı?

Elektronik sigara hakkında bilimsel araştırmalara ve kullanıcı yorumlarına dayanan gerçekleri sizinle paylaşmaya devam ediyoruz. Genel olarak “Elektronik sigara sağlığa zararsızdır.” sonucuna varan bilimsel çalışmaları sizinle paylaştık. Peki elektronik sigara sütten çıkmış ak kaşık mı? Hiç mi olumsuz yönleri yok? Biraz da özellikle bazı satıcıların tabiri caizse fütursuzca salladıkları her şey doğru mu? Sizi bu konuda daha öncede uyardık. Elektronik sigara kullanımı sigara kullanımı ile karşılaştırıldığında çok çok daha zararsızdır. Ama tamamen masum olduğunu söylemek doğru değildir.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Likitleri Hakkında Önemli Bilgiler

Son zamanlarda sigarayı bıraktırmak için alternatif bir yöntem olarak ortaya çıkan elektronik sigara size sigarayı bıraktırma sürecinde bir çok fayda sağlayacaktır. Elektronik sigara kullanımının size sağlayacağı faydalardan daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Elektronik sigara bir çok faydalı özelliğinin yanında çevrenize pasif içiciliğin zararlarını çektirmez. Bu yazımızda ise elektronik sigara kullanımı ile çevrenize yapacağınız iyilikten bahsedeceğiz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Seçimi Önemlidir

Elektronik sigara ilk piyasaya çıktığı andan itibaren kısa süre içerisinde büyük bir kitleye hitap etmeye başladı. Gelişen teknoloji ile birlikte elektronik sigara modelleri de hızla farklılaştı ve gelişti. Bu gün piyasa da çok sayıda kalitede ve modelde ürün satılmaktadır. Bu noktada özellikle elektronik sigara kullanımına yeni başlayacak olanlar için hangi ürünü seçecekleri büyük önem taşımakta. Bizde bu noktada size biraz yardımcı olalım istedik.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Kullanımında Likit Tercihi

Piyasada bir çok çeşit elektronik sigara satılmaktadır. Elektronik sigara kullanımına başlamak isteyenler bu elektronik sigara modelleri hakkında araştırma yaparken çok dikkatli ve seçici oluyorlar ancak gerçekte tüketecekleri asıl madde olan elektronik sigara likitleri konusunda çok daha fazla dikkatli olmaları gerekmektedir. Elektronik sigara kullanırken sağlığımız açısından asıl önemli olan elektronik sigara likitleridir.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Kullanırken Dikkat Edin

Elektronik sigara son zamanlarda sigara kullanıcıları arasında hızla yayılan alternatif bir sigara bırakmaya yardımcı araçtır ve hakkında onca karalama kampanyasına rağmen insanlar hala kullanmaktalar ve kullanan insanlarda oldukça memnundur. Ancak öyle bir nokta var ki eğer elektronik sigara kullanımında dikkatli ve bilinçli olmazsanız nikotin bağımlılığınızı arttırmanıza da neden olabilir. Bu doğrultuda elektronik sigaranın kolay ve sağlıklı kullanımı sizi yanıltmamalı ve nikotin tüketirken dikkatli olmalısınız.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ile Tanışın

Elektronik sigara hakkında çok fazla bilgi sahibi olmayan ve katı bir şekilde tütün tiryakisi olan insanlar genellikle bu basit cihazı sigarayı bıraktırabileceğine inanmaz. Ancak bir kere elektronik sigara denediklerinde yada yakın çevrelerinden biri sayesinde tanıştıklarında bu fikirler tamamen değişir. Çünkü elektronik sigara ile tanışan herkes sigarayı çok kolay bir şekilde bırakabiliyor. Üstelik elektronik sigara ile uzun bir zaman diliminin stres altında ve gergin bir psikoloji ile geçirilmesine gerek de kalmıyor.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Devrimi: Delirium Protank Mini

Daha önceki yazılarımızda elektronik sigara olarak özellikle mod cihaz kullanıcıları için üretilmiş mükemmel bir atomizer olan Delirium Protank’ı tanıtmıştık. Tankomizer olarak adlandırılan yeni tank sistemi şimdi küçük boyutları ile Ego elektronik sigara bataryalarına uygun tasarımda üretilmeye başlandı. Bu devrimci yeni Elektronik Sigara sistemi, e-likiti basit ve dostça kullanır. Hem elektronik sigaranızın kullanımı kolaylaşacak hemde mükemmel performans alacaksınız.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Çalışmaları Artıyor

Son yıllarda sigara tiryakilerine alternatif sunan elektronik sigara daha çok yeni bir ürün olduğundan beraberinde bir çok tartışmaya da neden olmaktadır. Elektronik sigara kullanımının zararları ve etkisi üzerine dünyada bir çok araştırma yapılmış ve yapılmaya devam etmektedir. Ülkemizde de elektronik sigara üzerine yapılan ilk ciddi araştırma Erciyes Üniversitesinde başladı. Bu çalışma hakkında daha öncede size bilgi vermiştik. Şimdi ise bu çalışma ulusal anlamda bir elektronik sigara anketi ile daha da genişliyor.

Daha fazla oku »

Janty Mid ile Yenilikler Dünyası

Janty Mid Serisi ile elektronik sigara kullanıcılarına o kadar çok yenilik sunuyor ki tek bir yazımızda bu elektronik sigara ile size sunulan bütün özelliklerinden bahsetmek mümkün olmadı. Bizde elektronik sigara kullanıcıları için bu yeni mod cihazı tanıtmaya kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu mükemmel elektronik sigara ile fiziksel ve teknik açıdan sağlanan yenilikler kullanıcılara tahmin edemeyecekleri bir deneyim imkanı sağlıyor.

Daha fazla oku »

Janty Mid Elektronik Sigara Modül Sistemi

Mid serisi elektronik sigara kullanıcılarına yep yeni bir deneyim yaşama imkanı tanıyor. Daha önceki yazılarımızda bu mükemmel elektronik sigara ile neler yapabileceğinizden ve bazı özelliklerinden bahsetmiştik. Bu elektronik sigara hakkında yazılarımıza yazılım ve modül sistemi ile devam ediyoruz.

Daha fazla oku »

Janty MiD Blist Elektronik Sigara Bataryaları

Bir önceki yazımızda Janty’nin elektronik sigara kullanıcılarına en yeni hediyesi olan Janty Mid One modelinin özelliklerinden bahsetmiştik. Bu harika elektronik sigara için özel üretilmiş bataryalar mevcut: MİD Pro HD. Bu yazımızda ise elektronik sigara kullanımına bambaşka boyut kazandıran bu cihazın bataryalarından bahsedeceğiz. Janty Mid One elektronik sigara iki adet MİD Pro HD batarya ile çalışır. Şimdi bu mükemmel bataryaların elektronik sigara kullanımında size ne gibi faydası olacak onlardan bahsedelim.

Daha fazla oku »

Janty’den Elektronik Sigara Kullanıcılarına Süpriz: MiD Serisi

Elektronik sigara kullanmaya başlayanlar kısa süre içerisinde çok daha iyi tat ve duman performansı alacakları mod cihaz olarak tanımlanan ürünlere yönelmekteler. Elektronik sigara piyasasına yüksek teknoloji ürünleri ile yenilikler getiren Janty ise mod cihaz tanımına yeni bir boyut katacak Mid serisini elektronik sigara kullanıcılarının beğenisine sundu. Bizde bu mükemmel cihazı size biraz tanıtalım dedik.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ve Türkiye

Elektronik sigara ilk çıktığı günden itibaren teknolojik gelişmelere sahne oldu. Elektronik sigara piyasasında ki bu gelişmeler neticesinde bu gün elektronik sigara kullanımı hızla artmakta. Elektronik sigara talebinin en yoğun olduğu ülkelerden biri de yasaklar olmasına rağmen Türkiye. Bu yazımızda ülkemizde elektronik sigara kullanımından bahsedeceğiz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Neden Yasak?

Bildiğiniz gibi bir çok gelişmiş ülkede serbest olarak satılan elektronik sigara ülkemizde ise yasak. İlk çıktığı dönemlerde ABD’de de yasaklanmak istenen elektronik sigara üzerine yapılan çalışmalar yasak için gerekli sonuçlara ulaşamamış ve bu ürün güvenli olarak tanımlanmıştır. Daha önceki yazılarımızda elektronik sigara üzerine yapılan bilimsel çalışmaların bazılarını yayınlamıştık ve diğer ülkelerdeki yasal statüsünden ayrıntılı olarak bahsetmiştik. Bu yazımızda ise ülkemizde elektronik sigara neden yasak olduğuna dair fikirlerimizi paylaşacağız.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Kullananlara Müjde: Delirium Protank

Elektronik sigara olarak özellikle mod cihaz kullanıyorsanız tam da sizin için üretilmiş mükemmel bir atomizer: Delirium Protank. Tankomizer olarak adlandırılan yeni tank sistemi kendi 3 ml tankına doğrudan elektronik sigara likiti damlatılarak kullanılır. Bu devrimci yeni Elektronik Sigara sistemi, e-likiti basit ve dostça kullanır. Hem elektronik sigaranızın kullanımı kolaylaşacak hemde mükemmel performans alacaksınız.

Daha fazla oku »

Janty Elektronik Sigara Likitleri

Elektronik sigara kullanıcıları için en büyük sorunların başında damak tatlarına uygun likiti bulmak gelmektedir. Daha önceki yazılarımızda neden elektronik sigara likitlerimizi değiştirmek zorunda kalacağımızı açıklamıştık. Bu yazımızda ise Janty elektronik sigara likitlerinden bahsedeceğiz.

Daha fazla oku »

Natura Elektronik Sigara Likitlerinde Klasik Tütün Aromaları

Elektronik sigara kullanıcıları için en büyük sorunların başında damak tatlarına uygun likiti bulmak gelmektedir. Natura elektronik sigara likitleri artık klasikleşmiş formülleri ve mükemmel tatlarıyla elektronik sigara kullanıcılarına alternatif sunuyor. Daha önceki yazılarımızda bir çok farklı aromadan bahsettik. Şimdi sıra elektronik sigara kullanıcılarının en fazla tercih edeceği klasik işlenmiş tütün aromalarına geldi.

Daha fazla oku »

Natura Elektronik Sigara Likitlerinde Alternatif Tütün Aromaları

Elektronik sigara kullanıcıları için en büyük sorunların başında damak tatlarına uygun likiti bulmak gelmektedir. Natura elektronik sigara likitleri artık klasikleşmiş formülleri ve mükemmel tatlarıyla elektronik sigara kullanıcılarına alternatif sunuyor. Daha önceki yazılarımızda Natura elektronik sigara likitlerinde kullanılan meyveli ve diğer farklı aromalardan bahsetmiştik. Natura elektronik sigara likitlerinin bu geniş ürün yelpazesine tütün lezzetine katan alternatif katan aromalarla devam ediyoruz.

Daha fazla oku »

Natura Elektronik Sigara Likitlerinde Meyve Aromaları

Elektronik sigara kullanıcıları için en büyük sorunların başında damak tatlarına uygun likiti bulmak gelemktedir. Natura elektronik sigara likitleri artık klasikleşmiş formülleri ve mükemmel tatlarıyla elektronik sigara kullanıcılarına alternatif sunuyor. Bu yazımızda Natura elektronik sigara likitlerinden ve çeşitli meyve aromalarından bahsedeceğiz.

Daha fazla oku »

Natura Elektronik Sigara Likitlerinde Farklı Aromalar

Elektronik sigara kullanıcıları için en büyük sorunların başında damak tatlarına uygun likiti bulmak gelmektedir. Natura elektronik sigara likitleri artık klasikleşmiş formülleri ve mükemmel tatlarıyla elektronik sigara kullanıcılarına alternatif sunuyor. Bir önceki yazımızda Natura elektronik sigara likitlerinin özelliklerinden ve meyve aromalarından bahsetmiştik. Bu yazımızda Natura elektronik sigara likitlerinde kullanılan farklı tatlardan bahsedeceğiz.

Daha fazla oku »

Hexocell Elektronik Sigara Likitlerinde Aromalar

Elektronik sigara kullanıcıları için en büyük sorunların başında damak tatlarına uygun likiti bulmak gelemktedir. Hexocell elektronik sigara likitleri yeni formülleri ve mükemmel tatlarıyla elektronik sigara kullanıcılarına alternatif sunuyor. Bir önceki yazımızda Hexocell elektronik sigara likitlerinin içeriğinden ve nikotin oranlarından bahsetmiştik. Bu yazımızda ise aroma çeşitliliğine değinelim istedik.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Likitlerinde Yeni Tat: Hexocell

Uzun süre boyunca sigaradan vazgeçememiş yılların tiryakilerine dahi sigarayı bıraktıran elektronik sigara, son yıllarda çok fazla tercih edilmeye başlandı. Ancak elektronik sigara size sadece kullanım kolaylığı sağlar. Sizin asıl tükettiğiniz madde elektronik sigara likitleridir. Elektronik sigara kullanımına geçenler için öncelikli unsur damak tatlarına uygun likiti bulmaktır. Hexocell bu noktada size PG/VG karışımı tabanıyla alternatif bir tat sunuyor. Bu yazımızda en yeni ve kaliteli elektronik sigara likitlerinden Hexocell’i sizlere tanıtmak istedik.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ve Cebinize Etkisi

2008 yılında ilk defa tanıştığımız elektronik sigara hızla gelişti ve farklılaştı. İlk başlarda az çeşitliliği ve çok gelişmemiş teknolojileri ile insanları memnun etmeyen elektronik sigara geçtiğimiz beş yılda büyük gelişim kaydetti. Şu an gelinen nokta da çok farklı çeşitleri performansları ve tasarımlarıyla elektronik sigara piyasada çok fazla talep görmekte. Sigara tiryakileri elektronik sigara kullanarak çok büyük bir ekonomik tasarrufta yapmış oluyorlar. Bu yazımızda genel olarak elektronik sigara maliyetinden bahsedeceğiz.

Daha fazla oku »

Black Mamba: Elektronik Sigara Atomizeri

Günümüzde elektronik sigara teknolojisi hızla gelişmekte ve bu sayede elektronik sigaralar çeşitlenmektedir. Bunun elektronik sigara kullanıcılarına en büyük yararı ise istediğiniz özelliklerde ürünü rahatlıkla bulabilmeniz olacaktır. Elektronik sigara kullanıcılarına sunulan atomizer sistemlerinden biri ise yüksek performansı ve kolay kullanımı ile clearomizer olarak adlandırılan sistemlerdir. Elektronik sigara kullanıcıları ülkemizde çoğunlukla CE ön koduyla tanımlanan “clearomizer” olarak tanımlanan atomizerleri kullanmaktalar. Bizde size en iyi clearomizer modellerinden biri olan Black Mamba modelini tanıtmak istedik.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ve Nikotin Oranı

Elektronik sigara sizin sağlığınız için çok önemli bir tercih olacaktır. Elektronik sigara kullanıcıları açısından hangi nikotin seviyesinde elektronik sigara likiti kullanmaları gerektiği önemli bir konudur. Elektronik sigara kullanırken doğru oranda nikotin barındıran elektronik sigara likitlerini doğru miktarda kullanmalı ve zamanla hem kullanım miktarı hemde elektronik sigara likitinin nikotin seviyesini düşürmeliyiz. Bu yazımızda bizde elektronik sigara likitlerinin nikotin seviyelerinden bahsedeceğiz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ve Dev Sigara Firmaları

Son yıllarda sigara bıraktırma yöntemlerine bir yenisi eklendi: Elektronik Sigara. Elektronik sigara kısa süre içerisinde büyük başarı elde ettiler. Uzun süre boyunca sigaradan vazgeçememiş yılların tiryakilerine dahi sigarayı bıraktıran bu harika cihaz, sigara üreticisi dev firmaların en büyük sorunlarından biri haline geldi. Elektronik sigara, bu dev şirketlerin karşısında bazı ülkelerde yasaklarla karşılaşırken batılı gelişmiş ülkelerde ise bu yasaklar getirilemedi ve bu ülkelerde ise sigara firmaları rakip piyasaya el atmaya başladı.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ve Sigara Kıyaslaması

Son yıllarda insanların en büyük sağlık sorunlarından olan sigara tiryakiliği için yeni bir kurtulma yöntemide elektronik sigara. Elektronik sigaralar size sigara alışkanlığınızdan sağlıklı ve kısa bir süre içerisinde kolayca vaz geçme imkanı verir. Elektronik sigaralar sigaranın içerisinde ki yüzlerce zararlı maddeyi barındırmaz ve elektronik sigara daha sağlıklı bir nikotin tüketme imkanı sağlar.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ile Yeni Bir Hayat

Uzun süre boyunca sigaradan vazgeçememiş yılların tiryakilerine dahi sigarayı bıraktıran elektronik sigara, atomizeri sayesinde kartuş bölümündeki elektronik sigara likiti içindeki nikotinden başka bir madde bulunmayan buhara dönüştüren simülatör bir cihazdır. Elektronik sigara ile sigaradan tamamen kurtulup hayatınızda yeni bir sayfa açabilirsiniz.

Daha fazla oku »

Çalışma Hayatında Elektronik Sigara

Elektronik sigaranın çalışma hayatındaki size sağlayacağı faydalardan bahsetmek istiyoruz. Elektronik sigaralar size iş yerinizde çok büyük bir kolaylık ve avantaj sağlayacak. Gündelik hayatımızda çalışma sürelerimiz vaktimizin %50 den fazlasını alır, istatistiklere göre, biri insan ömrü boyunca yaklaşık 99.117 saati iş yerinde geçirmekte. Bu nedenle, iş yeri insanlar için kendilerini rahat hissetmek istedikleri yerdir. Elektronik sigara da iş yerinde iken sigara içenler için alternatif sunan bir cihazdır.

Daha fazla oku »

Sigara Firmaları Elektronik Sigaraya El Atıyor

Dünya’nın her konuda olduğu gibi elektronik sigara piyasasında da en büyük pazarı konumunda ki ABD de dev sigara firmaları elektronik sigara piyasasına girmeye başlıyor. Dünyanın en büyük ekonomisi olarak ABD’de yaşanan gelişmeler her sektörü derinden etkilediği gibi elektronik sigara sektörünü de temelden etkilemektedir. Bu noktada ABD piyasasında ki gelişmeler bütün ülkeleri etkileyeceğinden en güncel durumu sizlerle paylaşmak istedik.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigaranın Tarihi Serüveni

Elektronik sigara yakın bir tarihte Çin’de üretilmeye başlanmış ve 2008’den itibaren bütün ülkelerde satılmaktadır. Elektronik sigara bu kısa süre içerisinde büyük bir başarı elde edilmiştir. Daha çok yeni bir ürün olan elektronik sigaraların kökeni ise sanıldığı kadar yeni değil. Bu yazımızda elektronik sigaraların tarihçesinden bahsedeceğiz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigarayla Sigaradan Tamamen Kurtulun

Elektronik sigara son yıllarda alternatif bir sigara bıraktırma yöntemi olarak karşımıza çıktı ve geçen kısa süre içerisinde sigara tiryakileri arasında hızla yayıldı. Hiç şüphesiz elektronik sigaraya olan talebin bu hızlı artışı ne kadar etkiliği olduğu konusunda için en önemli kanıttır. Sigarayı bırakmak isteyenler için en önemli unsur belirli bir süre içerisinde tekrar başlama korkusudur. Elektronik sigaralar sigarayı bırakmak ve tekrar başlamamak için size yardımcı olacak önemli bir araçtır.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Likitlerinde Aroma Değiştirin

Elektronik sigaralar kullanıcılar için sadece kullanım kolaylığı sağlar. Asıl tükettiğimiz ve hem aldığımız keyfi hemde sağlığımızı etkileyen faktör likitleridir. Bu noktada elektronik sigara kullanıcılarının en büyük sorunu kendileri için en doğru likit aromasını bulmaktır. Özellikle uzun süre tek likiti kullanmak zamanla elektronik sigaradan aldığımız tadın azalmasına neden olur. Eğer hep aynı e-sigara likitini kullanıyorsanız, zaman içerisinde en başta verdiği tadı vermemeye başlar.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigaranın Diğer Ülkelerde Yasal Durumu

Daha önceki yazılarımızda elektronik sigaranın Avrupa ve Amerika’da yasal statüsünden bahsetmiştik ve kaldığımız yerden diğer ülkelerle devam ediyoruz. Elektronik sigaralar satılmaya başladıkları kısa süre içerinde hızla yayıldı ve beraberlerinde bir çok tartışmaya da neden oldu. Bu kısa süre içerinde yapılan çalışmaların tamamı elektronik sigaraları güvenli olarak tanımlamakta. Ülkelerde bu yeni ürün hakkında yasal düzenlemeleri hızlı bir şekilde yapmaya çalışmaktalar.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigaranın ABD’de Yasal Durumu

Elektronik sigaraların Avrupa Birliğindeki yasal durumuna bir önceki yazımızda değinmiştik. Bu yazımızda ise ABD’de ki yasal durumdan bahsedeceğiz. Elektronik sigaralar satılmaya başladıkları kısa süre içerinde hızla yayıldı ve beraberlerinde bir çok tartışmaya da neden oldu. Bu kısa süre içerinde yapılan çalışmaların tamamı elektronik sigaraları güvenli olarak tanımlamakta. Ülkelerde elektronik sigara hakkında yasal düzenlemeleri hızlı bir şekilde yapmaya çalışmaktalar.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigaranın Avrupa’da Yasal Durumu

Elektronik sigaralar satılmaya başladıkları kısa süre içerinde hızla yayıldı ve beraberlerinde bir çok tartışmaya da neden oldu. Bu kısa süre içerinde yapılan çalışmaların tamamı elektronik sigaraları güvenli olarak tanımlamakta. Ülkelerde elektronik sigara hakkında yasal düzenlemeleri hızlı bir şekilde yapmaya çalışmaktalar. Ancak bazı ülkeler ise hala temkinli yaklaşmaktalar. Bu yazımızda ülkemize örnek olması açısından Avrupa’da bazı ülkelerde elektronik sigaranın yasal statüsünden bahsedeceğiz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ile Sigarayı Bırakmak İçin Ramazan Harika Bir Fırsat

Son yıllarda elektronik sigaralar sigara belasından kurtulmaya çalışan insanların en büyük yardımcısı olmaya aday. Elektronik sigaraya geçip sigaradan kurtulmak istiyorsanız içerisinde bulunduğumuz Ramazan ayı size mükemmel bir fırsat sunmakta. Ramazanda oruç nedeni ile gün boyu saatlerce sigara içmeden durabilen kişiler, bu davranışlarını sürdürebilir, akşamları nikotin ihtiyacını elektronik sigara kullanarak giderebilir ve sigaradan tamamen kurtulabilir. Bu süreçte elektronik sigara kullanımının da az olacağını düşünürsek kısa süre içerisinde e-sigara sizi sigara belasından kurtarabilir.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektronik sigaralar ilk piyasaya çıktığı andan itibaren kısa süre içerisinde büyük bir kitleye hitap etmeye başladı. Gelişen teknoloji ile birlikte elektronik sigara modelleri de hızla farklılaştı ve gelişti. Bu gün piyasa da çok sayıda kalitede ve modelde ürün satılmaktadır. Bu noktada özellikle elektronik sigaraya yeni başlayacak olanlar için hangi ürünü seçecekleri büyük önem taşımakta. Bizde bu noktada size biraz yardımcı olalım istedik.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Likitlerini Dikkatli Kullanın

Elektronik sigara kullanıcıları tek kullanımlık ya da katı kartuşlu elektronik sigaralar hariç, kullandıkları bütün elektronik sigara çeşitlerinde e-likit (e-liquid veya e-juice) kullanırlar. Yani büyük ihtimalle dokusu yağlı ve biraz yoğun olan bu elektronik sigara likitleri çokça haşırneşir olacağınız bir maddedir. Daha önceki yazılarımızda bu elektronik sigara likitleri hakkında ayrıntılı bilgileri vermiş ve içeriğinden bahsetmiştik. Bu yazımızda ise esigara likitlerinin kullanımı hakkında dikkatli olmanız gereken bir kaç husustan bahsedeceğiz.

Daha fazla oku »

Ülkemizde Sağlık Bakanlığının Elektronik Sigaraya Bakışı

Elektronik sigaralar ilk piyasaya çıktığı andan itibaren kısa süre içerisinde büyük bir kitleye hitap etmeye başladı. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere gelişmiş ülkelerin tamamında rahatça satılan elektronik sigaralara ülkemiz gibi bazı ülkelerde ise yasak uygulanmakta. Elektronik sigara üzerine yapılmış hiç bir bilimsel çalışmaya dayanmayan tamamen keyfi bu yasakların hiç şüphesiz başka bir çok nedeni vardır.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Likitlerinin Kullanımı

Elektronik sigara kullanıcıları tek kullanımlık ya da katı kartuşlu elektronik sigaralar sigaralar hariç, kullandıkları bütün elektronik sigara çeşitlerinde e-likit (e-liquid veya e-juice) kullanırlar. Yani büyük ihtimalle dokusu yağlı ve biraz yoğun olan bu elektronik sigara likitleri çokça haşırneşir olacağınız bir maddedir. Daha önceki yazılarımızda bu elektronik sigara likitleri hakkında ayrıntılı bilgileri vermiş ve içeriğinden bahsetmiştik. Bu yazımızda ise esigara likitlerinin doldurulmasından bahsedeceğiz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Hakkında Genel Yanılgılar - IV

Elektronik sigara hakkında toplumda oluşan bazı yanılgıların üzerine yazılarımıza devam ediyoruz. Şimdiye kadar hep elektronik sigara hakkındaki olumsuz düşüncelerin tersini söyledik. Peki elektronik sigaralar sütten çıkmış ak kaşık mı? Hiç mi olumsuz yönleri yok? Biraz da özellikle bazı satıcıların tabiri caizse futursuzca salladıkları yanlışlara yani elektronik sigaranın olumsuz yönlerine bakalım istedik.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Hakkında Genel Yanılgılar - III

Elektronik sigara üzerine toplumda oluşan bazı yanılgıların üzerine gitmeye kaldığımız yerden devam edelim. Daha önce söylediğimiz gibi elektronik sigara hakkında ülkemizde bir taraftan yetkin olmayan satıcıların aşırıya kaçan pozitif yorumları diğer taraftan devlet eliyle belirli bir sağlıkçı ekibin ve medyanın hiç bir bilimsel gerçeğe dayanmayan karalamaları elektronik sigara hakkında bilgi kirliliği oluşturmaktadır.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Hakkında Genel Yanılgılar - II

Ülkemizde elektronik sigara hakkındaki yasal statü nedeniyle bir taraftan elindeki kalitesiz ve sorunlu elektronik sigaraları satmaya çalışan bazı insanların akıl almaz yalanları diğer yandan tabiri caizse medya maymunları olarak ifade edilebilecek insanların hiç bir bilimsel gerçeğe dayanmadan karalama kampanyaları insanları elektronik sigara hakkında yanıltmakta. Bizde elektronik sigara hakkındaki yanılgılar üzerine yazımıza kaldığımız yerden devam edelim.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Hakkında Genel Yanılgılar - I

Ülkemizde hızla kullanımı artan ve sigara tiryakilerinin çoklukla talep ettikleri elektronik sigaralar hakkında maalesef tam bir bilgi kirliliği mevcuttur. Ülkemizde elektronik sigara hakkındaki yasal statü nedeniyle bir taraftan elindeki kalitesiz ve sorunlu ürünleri satmaya çalışan bazı insanların akıl almaz yalanları diğer yandan tabiri caizse medya maymunları olarak ifade edilebilecek insanların hiç bir bilimsel gerçeğe dayanmadan karalama kampanyaları insanları elektronik sigara hakkında yanıltmakta.

Daha fazla oku »

Türkiye’de Elektronik Sigara Kullanımı ve Bataryalar

Son yıllarda gelişen teknoloji ile elektronik sigara piyasasına bir çok yeni model girdi. Dünya da elektronik sigara kullanıcılarına istedikleri farklı özelliklerde ürün yelpazesi sunan bir çok farklı model bulunmaktadır. Bu noktada ülkemizde kullanıcıların tercihlerine genel bir bakış ve en çok kullanılan elektronik sigara bataryalarının özelliklerini incelemek istedik.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigaralarda DCT Sistemi: Dual Coil Tank

Elektronik sigaralarda kullanılan sistemler hakkında yazmaya devam ediyoruz. Elektronik sigaralarda tank (kartuş) ve clearomizer sistemlerinden sonra gelen diğer bir sitemde DCT yada cartomizer olarak adlandırılan ve ip yani wick kullanılmayan sistemdir. Elektronik sigaralarda kullanılan buharlaştırıcı sistemleri arasında belkide en zekice tasarlanmış olanı budur.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigaralarda Tank Sistemli Modeller

Elektronik sigaralar piyasaya çıktıktan sonra kısa süre içerisinde teknolojik olarak çok fazla gelişme gösterdi. Şuan da elektronik sigara piyasasında farklı özelliklerde bir çok çeşit elektronik sigara kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda. Biz de ülkemizde çok fazla tercih edilen modellerden olan tank sistemli diğer bir söyleyişle kartuşlu elektronik sigara modellerini sizin için biraz anlatalım dedik.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigaralarda Clearomizer Sistemleri

Günümüzde Türkiye piyasasında elektronik sigara kullanıcıları arasında en fazla kullanılan ürünler “CE” ön adıyla satılan clearomizer diye isimlendirlen atomizer sistemi kullanan elektronik sigaralardır. Basit sistemleri ve değiştirilebilir rezistans özellikleri ile ilk defa elektronik sigara kullanacak insanlar için iyi bir tercih olabilirler. Bu elektronik sigaraları biraz daha ayrıntılı anlatmak ve karşılaşabileceğiniz olası sorunlara dikkat çekmek istiyoruz.

Daha fazla oku »

Erciyes Üniversitesi Elektronik Sigara Araştırmaları

Son yıllarda sigara tiryakilerine alternatif sunan elektronik sigaralar daha çok yeni ürünler olduklarından beraberinde bir çok tartışmaya da neden olmaktadırlar. Elektronik sigaranın zararları ve etkisi üzerine dünyada bir çok araştırma yapılmış ve yapılmaya devam etmektedir. Ülkemizde de elektronik sigara üzerine yapılan ilk ciddi araştırma Erciyes Üniversitesinde başladı.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara İçenler Sigaradan Kurtuluyor

Elektronik sigaralar piyasaya çıktıktan sonra kısa süre içerisinde büyük başarı yakaladı. Bu gün dünyada milyonlarca insan elektronik sigara ile sigaradan kurtuldu. Elektronik sigaralara olan bu büyük talebin en büyük nedeni ise hiç şüphesiz sigara tiryakilerine kolay ve kısa yoldan sigaradan kurtulma imkanı tanıması. Bu nedenle e-sigara olarak da anılan elektronik sigaralar gelecekte milyonlarca hayatı kurtarabilecek mucize cihazlar olarak adlandırılabilir.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Sigaranın Tahtına Oturur mu?

Son yıllarda giderek kullanımı artan elektronik sigara çok kısa süre içerisinde sigara tiryakileri arasında önemli bir tercih olmayı başardı. Elektronik sigaraya olan talep ülkemizde de sigara tüketimi fazla olduğundan önemli bir boyuta ulaştı. Bu noktada elektronik sigara ilerleyen yıllarda sigaranın yerine geçip daha sağlıklı bir seçenek olarak tercih edilmesi hiç de şaşırtıcı olmaz.

Daha fazla oku »

İngiltere de Elektronik Sigara Kullanımı Artıyor

Elektronik sigara son yıllarda alternatif bir sigarayı bırakma aracı olarak karşımıza çıktı. İlk önceleri basit ve gelişmemiş modelleri ile sigara tiryakileri arasında pek tercih edilmese de son yıllarda elektronik sigara teknolojisi hızla gelişti ve kullanımı da arttı. Elektronik sigaraya olan talep özellikle gelişmiş ülkelerde hızla artmaktadır. Ancak elektronik sigaraya talebin bu hızlı artışı beraberinde pek çok tartışmayı da getirmektedir. Elektronik sigara üzerine tartışmaların en yoğun olduğu ülkelerden biri de İngiltere.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ile Sigarayı Zorlanmadan Bırakın

Elektronik sigara ile dünyanın en büyük sağlık sorunlarından biri olan sigaradan çok rahat ve hızlıca kurtulacaksınız. Bir çok yöntemi denediyseniz ama hala sigara alışkanlığınız devam ediyorsa bir de elektronik sigarayı denemenizde fayda var. Elektronik sigara size beklediğinizden çok rahat bir sigara bırakma süreci vadediyor.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ile Sağlıklı Yaşama Bir Adım

Sigarasız bir hayat sizin için hayalden mi ibaret? O halde siz halen elektronik sigara ile tanışmadınız. Çünkü elektronik sigara ile tanışan herkes sigarayı çok kolay bir şekilde bırakabiliyor. Üstelik elektronik sigara ile uzun bir zaman diliminin stres altında ve gergin bir psikoloji ile geçirilmesine gerek de kalmıyor. Çünkü e-sigara, sigara içmeniz nedeniyle sahip olduğunuz el ve dudak alışkanlıklarınızın kısa bir süre daha devam etmesine olanak tanıyor. Bu nedenle son derece gergin ve sıkıntılı günler yaşamanıza gerek kalmıyor.

Daha fazla oku »

Neden Elektronik Sigara?

Elektronik sigara tütün ve tütünlü ürünlere duyulan tiryakilikten kurtulmak için üretilen elektronik bir cihazdır. Elektronik sigara tiryakilerin sigaraya olan isteklerini gidermeye yönelik hizmet eder. İstatistiki verilere göre ülkemizde her yıl trafik kazalarında 7 bin sigaradan ise 100 bin insan ölüyor. Bu rakamlar sigara ile savaşılması gerektiğini göstermektedir. Elektronik sigara bu açıdan en kolay ve alternatif bir çözüm gibi görünmektedir.

Daha fazla oku »

Farklı Bir Elektronik Sigara Deneyimi: Gear VV

Elektronik sigara kullanmaya başlayanlar kısa süre içerisinde çok daha iyi tat ve duman performansı alacakları mod cihaz olarak tanımlanan ürünlere yönelmekteler. Ancak bu noktada elektronik sigara kullanıcılarının karşısına fiyat sorunu çıkmakta. Tabi ki bu mod cihazların fiyatları basit ve standart elektronik sigaralardan biraz daha pahalı olmakta. Eğer bir mod elektronik sigara almak istiyorsanız ve maddi imkanlarınız kısıtlıysa Gear VV modeline bir göz atmanızda fayda var.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Yasağına Tepkiler

Elektronik sigara ülkemiz başta olmak üzere pek çok ülkede tartışmalı bir üründür. Bu kapsamda yapılan bilimsel araştırmalar elektronik sigaranın sigarayı bırakmakta etkisini ve sigaraya oranla zararsız olduğunu gösterse de bazı kurum ve kuruluşlar ısrarla yasaklatmaya çalışmaktalar. Ülkemizde de elektronik sigara bilimsel çalışmaların haricinde yasaklı ürün listesine alınmış ve karalama çalışmaları başlatılmıştır. Bu karara tepkileri sizinle paylaşmak istedik.

Daha fazla oku »

Ülkemizde Elektronik Sigara Kullanımı

Elektronik sigara uluslararası piyasaya ilk çıktığı 2008 yılından hızla yayılmış ve sigara tiryakileri arasında popüler bir tercih haline gelmiştir. Ülkemizde de sigara tiryakiliği önemli bir sorun olduğundan dolayı elektronik sigara kullanımı hızla artmaktadır. Elektronik sigaranın bu kadar popüler hale gelmesinde bir çok neden bulunmaktadır.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Tütün Yasağını Deliyor mu?

Elektronik sigara ülkemiz başta olmak üzere pek çok ülkede tartışmalı bir üründür. Bu kapsamda yapılan bilimsel araştırmalar elektronik sigaranın sigarayı bırakmakta etkisini ve sigaraya oranla zararsız olduğunu gösterse de bazı kurum ve kuruluşlar ısrarla yasaklatmaya çalışmaktalar. Bu nokta da en büyük dayanak ise elektronik sigara ile sigara kullanımı için hazırlanmış yasakların delindiğidir.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Kullanımı Üzerine

Elektronik sigara uluslararası piyasaya ilk çıktığı 2008 yılından hızla yayılmış ve sigara tiryakileri arasında popüler bir tercih haline gelmiştir. Ülkemizde de sigara tiryakiliği önemli bir sorun olduğundan dolayı elektronik sigara kullanımı hızla yayılmakta ancak bu noktada özellikle elektronik sigara üzerine yasal düzenlemeler olmadığından çok fazla bir bilgi kirliliği bulunmaktadır. Biz de bu yazımızda sizinle elektronik sigara kullanımı hakkında bazı genel bilgileri paylaşmak istiyoruz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Kullanıcıları İçin Vazgeçilmez Mod: eVic

Elektronik sigara kullanmaya başlayanlar kısa süre içerisinde çok daha iyi tat ve duman performansı alacakları mod cihaz olarak tanımlanan ürünlere yönelmekteler. Bu noktada elektronik sigara piyasasında mod cihaz deyince hiç şüphesiz ilk akla gelen mükemmel tasarımı ve rakipsiz performansı ile Joyetech eVic. Bizde bu yazımızda elektronik sigara kullanıcıları için vazgeçilmez olan bu ürünü sizlere daha yakından tanıtmak istedik.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ile Sigaradan Kurtulun

Elektronik Sigara, sigara tiryakileri arasında hızla kullanımı yayılan alternatif bir ürün olarak karşımıza çıkmakta. Ülkemizde de sigara bağımlılığı oranlarının çok yüksek olduğundan elektronik sigaraya olan ilgide oldukça yüksektir. Bu noktada elektronik sigara ile sigara alışkanlığınızı hem kendinize hem çevrenize zarar vermeden bırakmanın alternatif bir yöntemi olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara ile Bağımlılığa Elvada

Elektronik Sigara son yıllarda sigara kullanımına alternatif bir yöntem olarak çok hızlı yayılmaktadır. Bu nokta elektronik sigaraların diğer sigara bıraktırma yöntemlerinden en büyük farkı ise nikotini seviyeli olarak azaltmak ve sonucunda bırakmak olacaktır. Ayrıca elektronik sigara kullanımında el ve dudak alışkanlığınızın devam etmesi sigara bırakma sürecini çok daha rahat geçirmenizi sağlayacaktır.

Daha fazla oku »

Değişken Voltajlı Elektronik Sigara Keyfinde Devrim: Janty Ego-C VV

Elektronik sigara teknolojisinde en üst nokta değişken voltajları ile elektronik sigara kullanıcılarına mükemmel performans sağlayan mod cihazlardır. Ancak bu büyük boyutlu elektronik sigaralar kullanıcılar açısından özellikle dışarıda kullanıma uygun olmadığı için tercih edilmiyorlar. Bu noktada elektronik sigara dünyasında devrim yaratan Janty Ego-C VV devreye giriyor.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Üzerine Farklı Bir Çalışma

Elektronik sigara uluslararası piyasaya ilk çıktığı 2008 yılından itibaren beraberinde pek çok tartışmaya da neden olmuştur. Elektronik sigara yararlı mı yoksa zararlı mı olduğu konusunda bu kısa sürede yapılan araştırmalar aksini söylese de bazı kurumlar ısrarla zararları olabileceği konusunda uyarmakta. Yapılan ve yapılmakta olan onlarca bilimsel araştırma kısa dönemde elektronik sigara ile sigaranın zararlarından kurtulabileceğimizi söylese de tabii ki bu e-sigaralar üzerine daha bir çok araştırma yapılması gerekmekte.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Yasakları ve Karşıt Görüşler

Elektronik sigara ülkemiz başta olmak üzere pek çok ülkede tartışmalı bir üründür. Bu kapsamda yapılan bilimsel araştırmalar elektronik sigaranın sigarayı bırakmakta etkisini ve sigaraya oranla zararsız olduğunu gösterse de bazı kurum ve kuruluşlar ısrarla yasaklatmaya çalışmaktalar. Bizde elektronik sigara konusunda ülkemize de örnek olması açısından özellikle bu tartışmaların sürdüğü batılı ülkelerden örneklerle yasak gerekçelerini ve karşıt görüşleri sizle paylaşmak istiyoruz

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Dünyasının Vazgeçilmezi: Janty Neo

Elektronik sigara piyasasında farklı özellikleri ve fiyatlarıyla bir çok çeşit ürün satılmaktadır. Bazı elekronik sigaralar yeni tasarımları ve teknolojileri ile dikkat çekseler de , elektronik sigara kullanıcıları uzun süredir kullandıkları ve memnun oldukları adı üstünde klasik modellerden vazgeçemezler. Bu tarz elektronik sigaraların başında ise Janty Neo gelmekte. Bizde hala bilmeyen esigara kullanıcıları varsa diye Janty Neo’ yu tanıtalım istedik.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Kullanımında Önemli Bir Hatırlatma

Elektronik sigara son zamanlarda sigara kullanıcıları arasında hızla yayılan alternatif bir sigara bırakmaya yardımcı araçtır. Elektronik sigaranın sigara bırakma sürecinde size faydalarını önceki yazılarımızda anlatmıştık. Ancak öyle bir nokta var ki eğer elektronik sigara kullanımında dikkatli ve bilinçli olmazsanız nikotin bağımlılığınızı arttırmanıza da neden olabilir. Bu doğrultuda elektronik sigaranın kolay ve sağlıklı kullanımı sizi yanıltmamalı ve nikotin tüketirken dikkatli olmalısınız.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigaranın Size Maliyeti

Son zamanların en popüler ürünü elektronik sigaranın size en büyük faydalarından biri maliyeti olacaktır. Aslında elektronik sigaralar insanoğlunun baş belası sigara alışkanlığı ve sağlıkla ilgili olunca insanlar sağlıklarından kaybettiklerini geri almak veya sigaradan kaynaklanan zararlarını en aza indirgemek için tüm yöntemleri denerler ve maddi boyutu da çok fazla düşünmezler. Son yıllarda ülkemizde de popüler olan elektronik sigara mali olarak da cazip olduğundan bu konudaki en fazla öne çıkan ürün.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigarada Küçük Boyut, Şık Tasarım: Delirium Luna

Delirium dışarıda çok zaman geçiren ve elektronik sigaranın boyutlarından dolayı kullanım zorluğu çekenler için yeni modelini tasarladı. Bu küçük, şık ve kullanışlı elektronik sigara sizin elektronik sigara keyfinize yeni bir boyut kazandıracak. Delirium Luna elektronik sigaranın en büyük özelliği ise kolay değiştirilebilir atomizer başlıkları ile size sorunsuz ve rahat bir kullanım sağlaması.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigrada Uygun Fiyat, Mükemmel Performans: Delirium

Hızla gelişen elektronik sigara piyasasında marka ve modellerde çeşitlenmektedir. Bu noktada özellikle yeni başlayanlar için hangi elektronik sigarayı seçeceği büyük bir soru işareti olarak karşınıza çıkmakta. Bizde sizlerle uygun fiyatı ve mükemmel performansı ile ilk defa elektronik sigara alacak olanlar için ideal bir seçim olan Delirium modelinin özelliklerini paylaşmak istedik.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Likitlerinde Temel Madde: Bitkisel Gliserin

Elektronik sigaranın sağlığa zararları konusunda yapılan onlarca çalışma, elektronik sigaranın normal sigaralardan çok daha zararsız olduğunu göstermektedir. Bu noktada size en fazla bilgi verecek unsurların başında elektronik sigarada kullanılan maddeleri tanımanız olacaktır. Bizde elektronik sigara likitlerinin en temel bileşeni olan Bitkisel Gliserinin (VG) özelliklerini sizinle paylaşmak istedik.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigarada Tartışılan İçerik: Propilen Glikol

Elektronik sigaranın sağlığa zararları konusunda yapılan onlarca çalışma, elektronik sigaranın normal sigaralardan çok daha zararsız olduğunu göstermektedir. Ancak elektronik sigara likitlerinde kullanılan maddeler arasında olan Propilen Glikol (PG) bütün bu çalışmalara rağmen insanların e-sigaraya temkinli yaklaşmasına neden olmakta. E-sigaralarda kullanılan bu madde, başta normal sigaralar olmak üzere günlük hayatta çok sıklıkla kullandığımız bir çok üründe kullanılmaktadır. Bizde elektronik sigaralar hakkında ön yargıya neden olan bu madde hakkında ayrıntılı bilgileri sizinle paylaşmak istedik.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Likitleri Hakkında Önemli Bilgiler

Piyasada bir çok çeşit elektronik sigara satılmaktadır. Elektronik sigaraya geçmek isteyenler bu elektronik sigara modelleri hakkında araştırma yaparken çok dikkatli ve seçici oluyorlar ancak gerçekte tüketecekleri asıl madde olan elektronik sigara likitleri konusunda çok daha fazla dikkatli olmaları gerekmektedir. Sağlığımız hakkında asıl önemli unsur e-sigaralar değil e-sigaralar da kullandığımız likitlerdir.

Daha fazla oku »

Sigarayı Bırakma Sürecinde Elektronik Sigaranın Faydaları

Elektronik sigara son yıllarda sigarayı bırakmak için kullanılan yöntemlere bir başka boyut kattı. Elektronik sigara ile sigarayı bırakmanın; sigaranın zararlarından kurtulmanın yanında size sağlayacağı en büyük etki, sigarayı bırakma sürecinde yaşayacağınız olumsuzlukları en aza indirmesidir. Elektronik sigara ile bu süreç sizin için çok daha kolay olacaktır.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Hakkında Avrupa Kardiyoloji Birliğinden Açıklamalar

Dünyada son yıllarda popüler bir hal alan elektronik sigaralar kullanımında normal tütün ürünlerinin önüne geçmesiyle bir çok makamdan zararlarıyla ilgili uyarılar yapılmaya başlarken, sanki elektronik sigaranın normal tütün ürünlerinden daha da öldürücü olduğu açıklanıyor. Özellikle Türkiye Sağlık Bakanlığı'nın son zamanlarda yapmış olduğu "elektronik sigara kesinlikle öldürücüdür ve içinde kanserojen maddeler barınmaktadır" açıklamaları e-sigara kullanıcılarını tedirgin etmiş ve normal tütün ürünlerine dönüş yapmaları sağlanmıştır.

Bu noktada hiçbir bilimsel gerçeğe dayanmayan bu açıklamalar yerine sizlerle elektronik sigara üzerene yapılmış çalışmaları paylaşmaya devam ediyoruz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigarada Yeni Buharlaştırma Sistemi : Clearomizer

Günümüzde elektronik sigara teknolojisi hızla gelişmekte ve bu sayede elektronik sigaralar çeşitlenmektedir. Bunun elektronik sigara kullanıcılarına en büyük yararı ise istediğiniz özelliklerde ürünü rahatlıkla bulabilmeniz olacaktır. Elektronik sigara kullanıcılarına en son olarak sunulan ürün ise yüksek performansı ve kolay kullanımı ile clearomizer olarak adlandırılan sistemlerdir. Bizde bu mükemmel e-sigara sistemini size daha yakından tanıtmak istemekteyiz.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Sigarayı Bırakmakta Yardımcı Olabilir mi?

Uzun yıllardır sigara bağımlılığı milyonlarca insan için bir sorun olmuştur ve 2008 yılında yetişkinlerde sigara içenlerin oranı 1965 yılından bu yana ilk kez arttı. Elektronik sigara ise sigaraya alternatif olarak sigara kullanımını azaltmaya yardımcı olabilir. Elektronik sigaralar; elikiti buharlaştırarak nikotini normal sigaranın zehirli dumanı gibi değil, daha sağlıklı buhar yoluyla almamızı sağlayan cihazlardır. Elektronik Sigara ile nikotin kullanımı zamanla azaltılmalı ve tamamen bırakılmalıdır. Bu noktada geniş ürün yelpazesi içerinde size en uygun elektronik sigarayı seçerek başlamalısınız.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigaralar Gerçekten Etkili mi?

İlk olarak Çin’de keşfedilen elektronik sigaraların dünya pazarına açılması ve hızla yaygınlaşması ise 2008 sonrasında olmuştur. Elektronik sigaralar ilk üretilmeye başladıkları günden itibaren çok hızlı bir teknolojik gelişme göstermiştir. Günümüzde ise bu elektronik sigaralar normal sigara boyutunda küçük ve kartuşlu olanlardan bir purodan daha büyük karmaşık elektronik sigaralara kadar farklı özelliklerde satışa sunulmakta dır. Hiç şüphesiz bu hızlı gelişmenin ardında insanların e-sigara ya olan talebi yatmaktadır.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Kullanımı Hakkında Bazı Önemli Hususlar

Elektronik sigaralar son yıllarda sigara kullanıcıları arasında hızla yaygınlaşmaktadır. Bu nokta da elektronik sigaralardan amacına uygun olarak faydalanmak için çeşitli özelliklerini ve faydalarını iyi bilmek gereklidir. Aksi halde e-sigaralar amacına ters olarak nikotin kullanımınızı artırabilir.

Daha fazla oku »

31 Mayıs Dünya Tütüne Hayır Günü ve Elektronik Sigara

Gelişen teknoloji ile karşımıza çıkan en yeni ürünlerden biride elektronik sigaralar. E-sigaralar kısa sürede hızla yayıldı ve elektronik sigaralar sigara kullanıcıları arasında çok fazla tercih edilmeye başlandı. 31 Mayıs Cuma tarihi Dünya Sağlık Örgütü tarafından yıllık kampanyalar ile Dünya Tütüne Hayır Günü olarak belirlendi. Bu yılda, bu anlamlı günde sigara içenlerin bütün tütün ürünlerinden ve sigaradan uzaklaşması için ve o gün dünya çapında tütün tüketmemek için çağrılar yapıldı. Bu çağrıların amacına ulaşması ve insanların tütün kullanımını tamamen bırakmasına yardımcı araçlardan biride elektronik sigaralar dır.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigaraya Geçmek İçin En İyi 5 Neden

2008 yılında ilk defa tanıştığımız elektronik sigaralar hızla gelişti ve farklılaştı. İlk başlarda az çeşitliliği ve çok gelişmemiş teknolojileri ile insanları memnun etmeyen esigaralar geçtiğimiz beş yılda çok hızlı gelişti. Şu an gelinen nokta da çok farklı çeşitleri performansları ve tasarımlarıyla elektronik sigaralar piyasada çok fazla talep görmekte. Bu noktada sormamız gereken neden normal sigara kullanımı yerine esigara kullanmalıyız? Bu noktada bir çok önemli etken vardır . Ancak şimdilik esigara kullanımının en önemli 5 nedeninin sıralamak yeterli olacaktır.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigarada Son Teknoloji

Tankomizer olarak adlandırılan yeni tank sistemi kendi 1.6 ml tankına doğrudan e-likit damlatılarak kullanılan elektronik sigaralardır. Bu devrimci yeni Elektronik Sigara, e-likiti basit ve dostça kullanır. Tankomizer diğer normal e-sigaralardan 5 kata kadar daha fazla nefes çekme olanağı sağlar.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Buharı Üzerinde Yapılan Yeni Çalışmalar

12 marka elektronik sigara tarafından üretilen buharın kimyasal bileşenlerinin üzerinde yapılan bu yeni çalışmayı sizinle paylaşmak istiyorum. Çalışma elektronik sigaraların büyük ölçüde tütünün içerdiği zararlı maddeleri içermediği ve tütün bazlı sigaranın içerdiği zararlı kimyasallara maruz kalınmadığını rapor edilmiştir. Ayrıca elektronik sigaralar için tütün kontrolü için bir zarar azaltma stratejisi olarak söz edilmektedir.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara – Hem Sağlıklı, Hem Statü Sembolü

Sağlıklı bir yaşamı ve sosyal açıdan süper prim yapmayı kim istemez ki? Elektronik sigara ile gayet mümkün! Elektronik sigara sadece bir sağlık devrimi değil, aynı zamanda herkesi imrendiren müthiş bir yenilik!

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara Hakkında Birinci Elden Bilgi

Elektronik sigarayla ilgili o kadar çok bilgi(!) var ki hangisine güveneceğimizi bazen şaşırıyoruz. İşin kötüsü bu bilgilerin çoğunluğu hayatında hiç elektronik sigara kullanmamış kişilerin görüşünden ibaret. “En iyi evlilik danışmanları, evli olan insanlardır” düsturundan hareketle “E-sigarayla ilgili en iyi bilgiyi bilfiil e-sigara kullanan kişilerden almak gerekir” diyoruz.

Bu yazıyı yazan kişi olarak ben elektronik sigara ile sigarayı bıraktım, bırakan birçok insan tanıyorum ve gönül rahatlığıyla şunu diyorum: E-sigara kullanarak sigarayı azaltmak veya tamamen bırakmak kesinlikle mümkün. Tecrübeyle sabit olarak şunu da eklemek istiyorum: esigara yalnızca bir sağlık meselesi değildir. Elbette sağlık en önemli konu ama esigarada bir de finansal boyut var. Sigarayı bırakalı beri nefes nefese kalmamak bir yana, esigara ile kurtardığım para inanılmaz miktarda. Yalan olmasın, net bir hesap yapmadım ama mali durumların en iyi göstergesi cepteki paradır ve birebir görüyorum ki esigaraya başlayalı beri cebimde çok daha fazla para oluyor.

Daha fazla oku »

Elektronik Sigara İle Sigarayı Gerçekten Bırakabilirsiniz

Sigara içen biri olarak sigara içmenin yarattığı sorunlar ve ne kadar tehlikeli olduğu hakkında kapsamlı bilgi edinmekte yarar var. Ne mutlu ki bu yazıyı okuyorsanız zaten bu iğrenç alışkanlığı bırakma noktasına gelmiş, elektronik sigara hakkında düşünmeye başlamışsınız demektir. Sigarayı bırakmak ve hayatın gerçekten tadına varmak için elektronik sigara ile ilgi hazırladığımız yazıyı faydalı bulacağınızı umuyoruz.

Daha fazla oku »

eSigaraTamam.com a Hoşgeldiniz

eSigaraTamam.com un açıldığını size bildirmekten dolayı çok heyecanlıyız ve en iyi fiyatlar ve en iyi ürünlerle size hizmet etmek için hazırız.

Daha fazla oku »