Son yıllarda elektronik sigaralar sigara belasından kurtulmaya çalışan insanların en büyük yardımcısı olmaya aday. Elektronik sigaraya geçip sigaradan kurtulmak istiyorsanız içerisinde bulunduğumuz Ramazan ayı size mükemmel bir fırsat sunmakta. Ramazanda oruç nedeni ile gün boyu saatlerce sigara içmeden durabilen kişiler, bu davranışlarını sürdürebilir, akşamları nikotin ihtiyacını elektronik sigara kullanarak giderebilir ve sigaradan tamamen kurtulabilir. Bu süreçte elektronik sigara kullanımının da az olacağını düşünürsek kısa süre içerisinde e-sigara sizi sigara belasından kurtarabilir.

Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Hilal Özcebe, sigara tiryakilerine Ramazanda sigaradan kurtulmaları çağrısında bulunarak, "Ramazanda oruç nedeni ile gün boyu saatlerce sigara içmeden durabilen kişiler, bu davranışlarını sürdürebilir ve sigaradan tamamen kurtulmuş olur" dedi. Özcebe, yaptığı açıklamada, sigaranın zararlarının artık herkes tarafından iyi bilindiğini söyledi.

Bu noktada elektronik sigaralar akşamları vucudunuzun nikotin ihtiyacını karşılayabilir. E-sigaralar size akşamları yoksunluk çekmemek adına yardımcı olabilir. Hiç şüphesiz esigara ile bırakma süreci sizin için çok daha kolay olacaktır.

Elektronik Sigara Size Yardımcı Olabilir

Sigara içenlerin büyük bölümünün bunu bırakmak istediği, ancak çeşitli nedenlerle başarısızlığa uğrayanlar olduğu bir gerçek. Esigara tam bu noktada dereye girmekte. Hiç küçümsenmeyecek bir hastalık olan nikotin bağımlılığından kurtulmak için elektronik sigaralar size yardımcı olur. E-sigara ile bırakma sürecinde sigaranın zararlarından uzak durursunuz.

Elektronik sigara size vucudunuzun nikotin ihtiyacını kademeli olarak azaltma fırsatı tanır. Hiç şüphesiz içinde bulunduğumuz Ramazan ayı gün boyu sigara kullanmadığınızdan sizin bu alışkanlıktan e-sigara kullanarak vaz geçmeniz için çok büyük bir fırsattır. Akşamları iftardan sonra esigaranızı mümkün olduğu kadar az kullanarak esigara ile kısa sürede sigaradan tamamen kurtulursunuz.

Elektronik Sigara ile Sigaranın Zararlarından Kurtulun

Ramazan ayının, insanların nefislerine hakim oldukları bir dönem olduğu için sigarayı bırakmanın daha da kolaylaşacağını ifade eden Özcebe, şunlara dikkati çekti:

"Sigara içilmesi herkes için ve her zaman zararlıdır. Ama sigara içmek Ramazan ayında daha büyük tehlike yaratabilir. Gün boyu aç ve susuz kaldıktan sonra akşam olduğunda oruç açılır ve akşam yemeği yenir. Yemekten hemen sonra kan dolaşımı ile mide ve bağırsaklara daha fazla kan gönderilir. Bu yüzden örneğin kalp, beyin, böbrek gibi yaşamsal öneme sahip organlara giden kan miktarı azalabilir. Bu durum özellikle kalp ve beyin damar hastalığı olanlar açısından ciddi risk oluşturabilir."

Prof. Dr. Hilal Özcebe, sigara içenlerin Ramazan ayının yaratacağı bu fırsatı değerlendirmeleri ve sigaradan kurtulmaları gerektiğini kaydetti. Hemen bir elektronik sigara alarak iftar sonrası keyfinizi daha sağlıklı hale dönüştürebilirsiniz.

Sigarasız, sağlıklı ve mutlu günler dileğiyle...

E-Sigara Tamam Ekibi