Elektronik Sigara son yıllarda sigara kullanımına alternatif bir yöntem olarak çok hızlı yayılmaktadır. Bu nokta elektronik sigaraların diğer sigara bıraktırma yöntemlerinden en büyük farkı ise nikotini seviyeli olarak azaltmak ve sonucunda bırakmak olacaktır. Ayrıca elektronik sigara kullanımında el ve dudak alışkanlığınızın devam etmesi sigara bırakma sürecini çok daha rahat geçirmenizi sağlayacaktır.

Elektronik Sigarada Nedir?

Elektronik sigara yada e-sigara gibi isimlerle tanınan bu cihazlar, sigara derdinden “kalıcı olarak” kurtulmak isteyenlere oldukça büyük bir imkan sunmaktadır. E-sigara, sıvı halde bulunan nikotinin kartuşuna doldurulması ile çalışmaya hazır hale gelir ve atomizer adı verilen buharlaştırıcı sistem sayesinde bu sıvının “nikotin içeren” bir dumana dönüşmesini sağlanır. Kartuşunun içine konan sıvı ki bu sıvıya da piyasada genel olarak e-sigara likidi denir, elektronik sigaranın yanında farklı aroma ve nikotin değerlerinde ayrıca satılır. Böylece kartuşun bitmesinin ardından yeniden likit doldurarak e-sigara kullanımına devam edilebilir. E-sigaralar için onlarca farklı aromaya sahip likit bulunduğundan, yılların tiryakileri dahi esigara kullanımında kendi içimlerine uygun aromaya sahip bir kartuş likidi bulabilmektedir.

Elektronik Sigara ile Sigaradan Tamamen Kurtulabilirsiniz

Elektronik sigara sigarayı bırakmak isteyenler için göz ardı edilemez derecede büyük bir yarar sağlasa da, bu elektronik cihazın da muhakkak güvenilir markalardan alınması gerekir. Elektronik sigara piyasasında çok fazla bulunan sahte ürünlerden uzak durmalısınız. E-sigara alırken sahte ürünlere yönelen kullanıcılar birkaç lira tasarruf etmek isterken, kısa süre içinde bozulmaları sebebiyle birçok sorunla karşı karşıya kalmaktadır.

Tamir söz konusu olduğunda astarı yüzünden pahalıya gelen sahte esigaralar, arıza tipine göre kullanım dışı dahi kalabilmekte ve esigara için ödenen paranın boşa gitmesine neden olabilmektedir. Bu noktada ilk defa elektronik sigara alırken doğru araştırmalar yapıp sizin için en uygun ve kaliteli ürünü almalısınız. Aksi halde e-sigara kullanımınız da sorun çıkabilir ve sizi tekrar normal sigaraya kullanımına itebilir.

Sigara içerken alınan binlerce kanserojen kimyasal olmadan sadece nikotin içilmesini sağlayan e-sigara, bu şekilde nikotinden kaynaklanan bağımlılığın da tatmin edilmesini sağlar. Dünya çapında birçok uzman tarafından yararları defalarca belirtilen elektronik sigaranın size sigarayı bıraktırma sürecinde çok fazla yardımcı olacağından hiç şüpheniz olmasın.

Sigarasız, sağlıklı ve mutlu günler dileğiyle...

E-Sigara Tamam Ekibi