Hepimiz şu dünyadan bir keyif almaya gelmişken elimizdeki zamanı iyi kullanmalıyız. Her gün bilinçli bir şekilde spor yapmak, dengeli ve düzenli beslenmek, sigarayı bırakmak muhteşem olmaz mıydı? İnsan daha sağlıklı olunca hayattan aldığı keyif de bir o kadar fazla oluyor. Düzenli egzersizlerle vücudumuzu sağlam tutup günlük yakıt olarak doğru besinler alırsak bünyemiz hemen toparlıyor, insan kendini çabucak çok daha iyi hissetmeye başlıyor. Bir de sigarayı bırakırsanız mükemmel bir hayatın kağıları size açılmış oluyor. Bu konuda elektronik sigara en büyük yardımcınız olacak.

Sağlıklı Yaşam İçin Spor

Bizler için bu hayatta en önemli unsur sağlık olmalıdır.Sağlıklı hayatlar için diyetin ve sporun önemi eskiden beri bilinir. Hipokrat M.Ö. 480'de sağlıklı yaşam için şöyle demiştir: "Sağlıklı yaşam, bireyin beden yapısının (kalıtım) ve çeşitli besinlerin etkilerinin bilinmesini gerektirir, ancak beslenme tek başına sağlıklı yaşam için yeterli değildir. Beslenmenin yanı sıra egzersiz de (fiziksel hareket) yapılmalıdır."

Fiziksel aktivite (egzersiz) sağlık ve performans ile ilgili olmak üzere iki amaca hizmet eder. Sağlıkla ilgili egzersizler tüm vücut fonksiyonlarının uyumlu çalışmasını amaçlar. Performansla ilgili egzersizler ise kasların daha hızlı, güçlü ve dengeli hareket etmesini amaçlar. Birçok kişi için diyet ve sporun ilk amacı sağlığı korumak ve ilerletmektir. Bunca zahmete katlandıktan sonra sigara içmek biraz garip olurdu. Eğer spor yapıyorsanız acilen sigaradan da kurtulmalısınız. Elektronik sigara bu noktada size yardımcı olacaktır.

Sigarayı Bırakın

Elektronik sigara ile sigarayı bırakırsınız. Elektronik sigara ile sigaradan kurtulduktan sonra kısa süre içerisnde gerçekten de vücudunuz rahatlayacak; vücudunuzla birlikte psikolojik olarak da rahatlayacaksınız. Tükettiğiniz kaliteli besinler de sizi genel olarak daha sağlıklı yapacağı için üstüne bir de sigarayı bırakınca olabilecek en sağlıklı duruma geleceksiniz.

Sigarayı bıraktıktan 20 dakika sonra kalp atışları düzene giriyor ve vücut ısısı sigara içmeyen bir insanla eşitleniyor. 8 saat sonra kandaki karbondioksit %95 temizleniyor. 24 saat sonra kalp krizi riski azalıyor. 2 gün sonra tat ve koku alma hassaslaşıyor. 3 gün sonra nefes almak hissedilir derecede iyileşiyor. 3 ay sonra akciğerler %30 daha fazla çalışıyor. 1 sene sonra kalp kafesinden hastalanma riski %50 azalıyor. 10 sene sonra akciğer kanseri olma ihtimali hiç sigara içmeyen bir insanla denk oluyor. 15 sene sonraysa kalp ve tansiyon hiç sigara içmemiş gibi normalleşiyor.

Sigarasız, sağlıklı ve mutlu günler dileğiyle...

E-Sigara Tamam Ekibi